Previous Next

Madeira: retked levaadadel ja tõus Pico Ruivo tippu (8.-17.04.2024)

Suve ajatamise matk Madeira saarel. Huvitav vulkaaniline maastik ja mitmekesine loodus. Plaanis päevased retked erinevatel levaadadel, kirsina tordil on 2-päevane tõus saare kõrgeimale tipule (Pico Ruivo 1862m).

Kohad Madeira matkagrupis on täitunud, võimalik on registreeruda ootelisti!

Registreeru

Algatuseks loe Madeira Reisikirja, kus kirjas eelmise matka elamused ning kiika pildigaleriid .

Tutvustuseks

Levaada on kivist või hilisemal ajal betoonist ehitatud veejuhe, mille abil juhiti vesi mägedest alla aedadesse, põldudele ja linna. Jalutuskäigud levaadadel on tehniliselt lihtsad ja mugavad, tõus on ühtlane ja sujuv. Valida on turistide jaoks kohendatud radu, aga ka iidseid levaadasid, nii nagu kohalikud elanikud need omal ajal kiviplaatidest ehitasid. Saare alumine osa on kaetud lopsaka metsaga ja sellest läbi pääsemiseks on levaada sageli ainus võimalus.

Saare ülemine ots on väga vahelduva reljeefiga, teel Pico Ruivo (1862m) ja ja Pico de Areeiro juurde vahelduvad tõusud langustega ja vastupidi. Tõusuks planeeritud 2 päeva annavad korraliku mägimatka mõõdu välja.

Aktiivsed päevad saavad olema 5-6 tunnised, sõltume paljuski ilmast. Madeiral võib igasse päeva mahtuda nii päikesepaisteline rannailm kui ka tuul ja vihm. 

Matk ei ole nõudlik varustuse osas ning täpsema nimekirja varustuse osas saadame juba registreerunutele. Retked levaadadel teeme väikse seljakotiga, kuhu mahutame vihmajope ja joogipudeli. Tiputõusule võtame kaasa ka telgid ning magamisvarustuse. Ülejäänud päevadel me seda endaga seljas kaasa ei tassi. Puuduva varustuse leiab Klubi rendiprojektist.

Saarel ööbime mugavas kämpingus palmide all telkides või siis hotellides/motellides, juhul kui ilm telkimist ei soosi. 

Saarel liikumiseks kasutame rendiautosid, üritame maksimaalselt aega kulutada matkamisele. 

Kes soovib, võib Madeirale tulla kas varem või lahkuda hiljem, et saaks saarel täiega turismi nautida – vaatamisväärsusi jagub mitmeks nädalaks. Tähelepanu väärib ka kohalik veinikultuur.

Kohale jõudmiseks tuleb kasutada lennuvarianti ning selle proovime leida ühiselt, et saaksime kogu grupiga saarele ja tagasi lennata. 

Grupi maksimaalne suurus koos grupijuhiga 12 matkajat.

Grupijuhi rollis on  Karu.

Osavõtutasu 350 EUR  

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud.

Lisakulud

  • Lennupilet Madeirale ja tagasi, 250 – 450 € (lähtudes sellest kui otse ning kui mugavalt soovite lennata)
  • Rendiauto rent ja kütus (jaguneb grupiliikmete vahel) 
  • Majutus kämpingutes või hotellides / motellides (vastavalt ilmale)
  • Varustuse rent, juhul kui midagi on puudu, vaata Klubi varustuse rendi lehekülge.
  • Toitlustus kogu reisi vältel (söömiseks kasutame eelkõige kohapealseid väikeseid restorane, kus pakutakse suurepäraseid mereande ning loomulikult kõikvõimalikke Lõuna-Euroopa toite, telklaagris ja tõusul viibides vaaritame söögi ühiselt)
  • Tervise- ja reisitõrke kindlustus (kohustuslikud)

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Madeira Reisikiri

Madeira pildigalerii 2022