Previous Next

10 vulkaani mägimatk Tšiilis (4.-26.11.2024)

20 päeva mägiseiklusi Tšiilis. Marsruudile jäävad tipud pole küll tehniliselt keerulised, kuid kõrgused on soliidsed ja tõusud vaheldusrikkad. Kokku on plaanis ronida kuni 10 vulkaani tippu. Kõrgused ulatuvad 4500 – 5000 meetrini, tublimad saavad katsetada ka 6000m piiri ületamist. Hea matk esmaseks tutvumiseks Lõuna-Ameerika mägedega, muuhulgas tutvume ka kohaliku kultuuri ja eluoluga.

Kohad matkagrupis on täitunud, võimalik on registreeruda ootelisti!

Registreeru

Seame ennast sisse Põhja-Tšiili väikelinna San Pedro de Atacama-sse (2400m), kus valitseb äärmiselt kuiv kliima, vihma sajab seal vaid paaril korral aastas. Sealne kuiv ja soe kliima meelitab turiste üle kogu maailma. Kuigi päeval on sooja 25 kraadi ringis võivad öised temperatuurid langeda miinustesse.

Aklimatiseerumist alustame matkadega 3000m – 4000m kõrgusel. Naudime värviküllaseid päiksetõuse ja -loojanguid loodusparkides. Aklimati perioodil jääb aega ka kohaliku eluolu ning kultuuriga tutvuda.

Peale aklimatiseerumist ootavad meid eest tõusud vulkaanidele, sh aktiivne vulkaan Laskar (5600m) ja Simba (5932m). Puhkepäevadel külastame kuumaveeallikaid ning vaatame geisreid. Puhkepäevade üheks osaks on ka kohaliku söögikultuuriga tutvumine, kus leidub palju euroopalikku kui ka täielikku kohaliku eksootikat.

Peale päevased tipuronimisi võtame ette kahepäevased tõusud Aucanquilcha vulkaani (6160m), Paniri (5960m), Pili (6046m) tippudesse. Satume ka Boliiviasse ning tõusme San Pedro de Atacama kõige pilkupüüdvama vulkaani Licancabur (5916m) tippu. Vulkaanide baaslaagritesse sõidame maasturitega, ööbime telkides ja varavalges läheme tõusule.

Eesmärgiks on ületada 6000 meetri piir, mis võib olla paljudele uueks kõrgusrekordiks. Reis on suurepärane võimalus teha esmatutvus mägimatkamisega Tšiilis ning üldse Lõuna-Ameerikas.

Oludest

San Pedro de Atacama linnas ööbime kohalikus lihtsas majutusasutuses, mitme päevaste tiputõusude ajal 1 öö telkides vahetult enne tiputõusu.

Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning soojad sulekindad, -joped ning -magamiskotid.

Matkagruppi juhib Karu, kes on varasemalt Lõuna-Ameerikas nii mõnegi mäetipu juba roninud. Mägedes kasutame kohalike giidide abi. Mitme päevastel matkadel valmistame toidu ühiselt matkapliidil, linnades ja lühemate matkade vahel naudime kohalikes söögikohtades pakutavaid roogi.

Ettevalmistus

Tšiili mägimatk eeldab head füüsilist vormi ning kõrgustaluvust, kuna tipupäevadel liigume kõrgemal kui 5000 meetrit.

Nipernaadi koolitustest tulevad väga kasuks Talvine harjutusmatk ning Suvine harjutusmatk.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne kõrgmägedesse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest Klubi ühismatkadest.

Osavõtutasu 2800 EUR.

Grupi suurus 5 inimest koos grupijuhiga.

Osavõtutasuga katame vajaliku transpordi alates lennujaamast, grupijuhi ja kohalike giidide töötasud, kohapealse transpordi, majutuse San Pedro de Atacamas oleku ajal, loodusparkide maksud.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Calama (Tšiili) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Toitlustamine linnas viibimise ajal
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

E- turist Reisitingimused