Previous Next

Suvine harjutusmatk (1.-2.06.2024)

2-päevane matk Eestimaa looduses, kus lisaks looduse nautimisele õpime mägi- ja jalgsimatkal vajalikke teadmisi. Jätk talvisele harjutusmatkale. Muidu on matk nagu matk ikka, selle vahega, et osalejatelt ei eeldata varsemaid matkaalaseid teadmisi, kogemusi. Selle pärast on meil kambas kogenud instruktorid, kes annavad vajadusel nõu ja teevad kõik puust ja punaseks ette.

Registreeru

Kasulik ettevõtmine kõigile, kes pole varem mägedes käinud, kuid soovivad osa võtta mõnest tipuronimisest või mägimatkast. Kindlasti leiavad midagi, mida kõrva taha panna need, kes soovivad osaleda mõnel mägimatkal. Õpime tundma liikumistehnikaid, matkakööki, laagri organiseerimist jmt. Harjutame julgestustehnikaid ja köietööd.

Matka marsruudi otsustame jooksvalt. Valikul lähtume eeskätt sellest, et reljeef ja tingimused looksid võimalikult hea õpikeskkonna. Matka käigus saab nii teooriat kui praktikat. Kui varasem matka või ka tipuronimise kogemus null, siis see on parim koht kus alustada. Nii hoiad ära hallide karvade tekitamise grupijuhil ja suudad oma esimest matka enam nautida. Pole ka hullu, kui talvisel õppematkal osalemata jäi. Reaalset külmas ööbimise kogemust mõistagi ei saa, aga muus osas kordame varem räägitu kindlasti üle. 

Algatuseks meenutame mägimatka varustuse ja seljakoti pakkimise teemat. Kui see selge, mida kaasa tuleks pakkida, pakime reaalselt oma kotid ja läheme marsruudile. Liigseks osutunud kolu saame jätta autodesse. Jalutamise käigus õpime astumist, käimiskeppide kasutamist nii kõndimise hõlbustamiseks kui julgestamiseks. Vaatame üle ka erinevatel reljeefidel optimaalse liikumise tehnikad, köie kasutamise marsruudil jmt. Puhkepauside aega kasutame teooria jagamiseks.

Õhtulaagris räägime läbi kõik selle, mis seni rääkimata. Süvendatult vaaatame üle menüü koostamine ja toidu pakkimise teema. Praktikas proovime läbi laagri püstitamise ja toidu vaaritamise. Katsetame erinevaid matkapliite, teiste hulgas ka vedelkütusel töötavaid. Ööbimine mõistagi telgis, olles enne seda korralikult mõttestanud, mida ja kuhu telgis ööbimise ajal paigutada. Väike lõke (kui olud seda lubavad) ja mõnus seltskond kuulub iseenest mõista asja juurde.  

Koolitusest osavõtuks on vaja kaasa võtta pädev matkavarustus. Mida vaja võib minna, leiab mägimatka varustuse nädisnimekirjadest. Kuna valget aega on juba omajagu, siis jalutaks võimalikult pikalt. Seega jalanõud võiks olla adekvaatsed, nii nagu ka seljakott. Lisaks oma kolule saab igaüks oma kotti ka osa grupi varustusest. Jälgida tasub ka ilmaennustust.

Täpsema tegevusplaani ja varustuse nimekirja saadame matkale juba registreerunud inimestele. 

Grupis on maksimaalselt 20 kohta. Matk toimub kui osalejaid on vähemalt 10. Instruktori rollis HP.

Osavõtutasu 70 EUR

Kindlasti tuleb ettevõtmisele ka registreeruda.

Kohale saab kas Bussi või autoga, autode osas püüame koopereeruda, milleks ikka niisama bensu põletada.

Lisainfo

HP 56 682 492, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Seni registreerunud

Mägimatka varustuse soovituslik nimekiri

Nipernaadi matkaklubi osalemistingimused