Previous Next

Tipuekspeditsioon Kazbekile (15.-25.07.2024)

Tipuekspeditsioon Georgia tuntuima tipu Kazbek (5047m) otsa. Möödaminnes tutvume ka Georgia pealinna Tbilisi võludega, sealsete söökide, jookide ning kohaliku sauna vaste hamamiga. Tõus pole just eriti tehniline, aga kõrgust peab kannatama ja kasside kasutamise ning köies kõndimise ABC peab selge olema. Hea võimalus teha tutvust kõrgmägedega.

Kohad matkagrupis on täitunud, võimalik on registreeruda ootelisti!

Registreeru

Lendame liinilenukiga Tallinnast või Riiast Georgia pealinna Tbilisi. Tbilisi lennujaamast sõidame otse Stepantsminda nimelisse külla, mis asub Kazbeki jalamil orus. Tbilisiga tutvumise jätame peale matka. Tbilisiga tutvumise aeg sõltub sellest kui palju meil tõusust aega üle jääb. Ekspeditsiooni plaani on sisse arvestatud ka varupäevad. Kokku on meil Kazbeki ronimiseks kuni 9 päeva, reaalselt vajalik päevade arv sõltub sellest, kuidas meil aklimatisatsioon edeneb ning kuidas ilmataat meile tipupäevaks ilma pakub.

Oludest

Kaukasuse mägede võluks on suhteliselt välja arendamata infrastruktuur, seega ei maksa sealt oodata lakutud mägionne ega sillutatud teesid nagu Alpides. Rajamärgid on vaataja silmades, seega peab seal matkamiseks lihtsalt väga hästi tundma mägesid. Siiski on Kazbeki standardraja I peatuskohta, mida varem tunti kui jõelaagrit, püstitatud EL rahadega onn, kus saab nii süüa kui jooke osta. Ülemise baaslaagri loome kas vana Meteo jaama juurde (kus on ka viimasle ajal üht teist ehitatud) või kui sealsed olud ei sobi, siis rajame telklaagri veidi üles poole liustikule. Igal juhul oleme valmis suveräänselt telkima ja toituma, mis eeldab, et ka osalejad omavad selles osas kogemust, vajadusel käivad läbi Nipernaadi matkakoolitustelt.

Tippu jõudmist ei saa mõistagi keegi garanteerida, aga ka katsetamine on midagi väärt. Kaukasuse mäestik on tuntud oma hetliku ilma poolest. Enne tõusule minekut kontrollime üle nii füüsilise kui vaimse konditsiooni, et tõusugrupil oleks suurim tõenäosus sooritusega hakkama saada. Abiks tuleb varasem kogemus matkadel ja oslemine nii Talvisel Harjutusmatkal kui ka Suvisel harjutusmatkal

Kogu vajaliku rajooni toidu varume ja pakime vastavalt menüüle juba Eestis. Kohapealt ostame lisaks mõned lihtsamad toiduained ning varume pisut värsket kraami esimesteks päevadeks. Õhtu- ja hommikusöögid valmistame ühiselt laagris ning lõunasöögid sööme jooksvalt mäenõlval peatuste ajal.

Täpsema varustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.

Gruppi juhib Karu.

Ettevalmistus

Kazbeki tiputõus eeldab head füüsilist vormi. Tõusupäevad pole küll pikad, aga kõrgust on soliidselt ning seega aklimatiseerumine äärmiselt oluline. Kazbeki tiputõus eeldab liustiku ületamist ning tiputõusule starditakse varasel hommikutuni pealampidega. Tipupäeval tuleb valmis olla kuni 12+ tunniseks pingutuseks.

Mäed on tehniliselt lihtsad, aga liustik ning lumised mäed eeldavad kassidega köies liikumise oskusi. Kellel liustikul liikumise kogemus vähene, neil on kohustuslik osaleda Nipernaadi talvises matkakoolis, et osata kasse ning kirkat kasutada ning tunda end liustikul mugavalt ja turvaliselt.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne Gruusiasse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest Nipernaadi talvistest ühismatkadest nagu näitek Jäärebane ja/või Lumeives.

Osavõtutasu 400 EUR 

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 12 inimest.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn / Riia – Tbilisi (Georgia) – Tallinn / Riia, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid. PS! Loomulikult võib kohale lennata varem või lahkuda hiljem ning võtta lisapäevi puhkuse nautimiseks Georgias.
  • Transfeerid mäe alla ja tagasi
  • Ööbimise ning toidukulud (jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel).
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus).
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema.
  • Kulud tsivilisatsioonis, kui peaksime tõusu varem lõpetama, so varupäevi ei kasuta. 

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ettevõtmise organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, otsine välja võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need ekspeditsioonil tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides. Ekspeditsioon algab Tbilisi linnast, kuhu saab kohale lennukiga. 

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Karu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Kazbek Wikipedia