Postiloend annab operatiivse ülevaate aktuaalsest Nipernaadis kõigile huvilistele ka väljaspool klubi.
Liikmed on need, kes liigutavad, st osalevad ettevõtmistes ja kelle jaoks Nipernaadi üldse eksisteerib.
Projektijuhid on vastava väljaõppe saanud liikmed, kes suudavd projekte ette valmistada ning ellu viia, kaasates selleks vajadusel grupijuhid ning eksperdid.
Vedurid on need kes kogu asja edasi veavad, kelle suutlikkusest sõltub Nipernaadi üldine käekäik ja areng.
Grupijuhid ja instruktorid on ettevõtmiseks spetsiaalselt "palgatud" asjatundjad, kes tagavad selle, et asjad oleks juhitud õigesti ning läbi viidud ohutult.
Postiloend
Kõik, kes soovivad saada infot toimuva kohta, saavad ennast möllida Nipernaadi postiloendi liikmeks. Selleks tuleb täita ja ära saata regamisvorm. Ankeedis saab ära määrata mille vastu täpsemalt huvi tunned ja selle kohta hakkad meilt siis aegajalt väikseid vihjeid saama. Kirja saadme vaid siis, kui meil on midagi öelda. Enne postiloendisse lisamist me kontrollime igaks juhuks üle, kas postkasti omanik on ikka ise soovi avaldanud :). Mõistagi hoiame andmeid seitsme luku taga ja ei anna inimeste kontakte kellegi kolmanda käsutusse, kes võiks seda oksepostitamiseks kasutada.
Kui mingi hetk enam infot ei soovi, saab sellest teada anda aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja me lõpetame info saatmise. Samal aadressil võiks meid informeerida, kui muutunud on kontaktandmed või huvid. NB! registreerumisel eeldame, et inimene esineb oma ristinime all ja kõik kohustuslikud väljad ankeedis on korrektselt täidetud.
Klubi liikmed
Ühel või teisel põhjusel jääb osa liikmetest meie tegemistest ajutiselt eemale ja nii eristub liikmetest hetkel aktiivsem osa. Aktiivne liige on seega nipernaadi, kes on viimase aasta jooksul vähemalt paaril korral ettevõtmistele nägu näidanud.
Enamasti on nii, et meile juba tuttav liige toob kaasa oma tuttava, tuttav omakorda toob kaasa oma tuttava jne. Selline ringkäendus tagab selle, et meie ridades valitseb teatud mõtete/hoiakute sarnasus.
Kui inimese ilmavaade või hoiakud on meie omadest väga erinevad või tema teod ületavad meie taluvuse piiri, siis ei võta me endale kohustust temaga pikemalt suhelda ja oma ettevõtmistesse kaasata!
Igasugusel ilmavaatel on küll võrdne koht päikese all, kuid väga erinevad ilmavaated lihtsalt ei pruugi valutult kokku sobituda ja küllap leidub mõni teine meist erinev seltskond, kus ennast hästi tunda.
Liikmeks olemine annab võimaluse Nipernaadi olemust ja ettevõtmisi oma näo järgi kujundada. Eeskätt klubi liikmete soovidest/unistustest lähtuvalt planeerime
Iga nipernaadi ettevõtmine või reis on iseseisev projekt ja seda juhivad väljaõppe saanud kogemustega projektijuhid. Sageli on neid vähemalt 2, juhuks kui ühel mingi takistus ette tuleb, saab teine asja sujuvalt edasi ajada. Tuleb arvestada, et Nipernaadi ei vorbi kümnete ja sadade kaupa ühe vitsa järgi loodud turismitooteid, vaid iga meie ettevõtmine ja reis on oma näoga seiklus. See eeldab, et meie projektijuhid on saanud korraliku väljaõppe ning suudavad olla loovad ja usinad reisi ette valmistades ning paindlikud ja sihikindlad seda ellu viies. Ka on oluline, et nad suudaks anda projektile Nipernaadi näo, sestap kui vähegi võimalik ei kasuta me väljastpoolt võetud projektijuhte vaid kasvatame nad klubis ise. Projektijuhi koolitustesse kaasame need aktiivsed nipernaadid, kellel tundub olevat nii tahtmist, võimeid kui ka aega projektide sageli tänamatu ettevalmistustööga tegeleda. Projektide juhtimine pole kellelegi täiskohaga leivatöö, teeme seda kõike klubilises vormis oma leivatöö ja pereelu kõrvalt. Põhiliseks motivaatoriks on soov konkreetne reis/seiklus ellu viia.
Vedurid
Vedurite hulka kuulub väike eriti aktiivne osa meie liikmetest, kes on peale konkreetsetes projektides osalemise valmis oma aega ja jaksu kulutama klubi üldise funktsioneerimise tagamisele. Veduriks olemine eeldab päris suurt valmisolekut kulutada oma vaba aega Nipernaadi üldiseks hüvanguks.
Veduriks ei saada üleöö, selle staatuse teenivad välja need nipernaadid, kes on pikema aja jooksul korduvalt tegudega tõestanud oma suutlikkust seda vastutust kanda ja kellel on selleks ka võimalik aega kuklutada. Eeskätt veduritest sõltub kuivõrd meie tegemised õnnestuvad ja kuhu suunas liigume. Veduriks saamine eeldab algatuseks tihedat kaasalöömist ettevõtmistes, siis projektijuhtidena konkreetsete reiside organiseerimises kaasa aitamist. Nõudmised veduritele on kõrged ja mitmekülgsed, kuna matkamine/seiklemine on valdkond, kus valed otsused ja oskamatus võivad valusalt või lausa fataalselt kätte maksta. Lisaks peavad vedurid mõistma organisatsiooni üldiseid toimimismehhanisme. Nende pühendunud nipernaadide tausta ja piltnäoga saad tutvuda vedurite leheküljel.
Grupijuhid ja instruktorid
Et matkamine ja meie muud harrastused oleksid võimalikult turvalised, leiame kas Nipernaadi seest või vajadusel väljastpoolt pädeva inimese, kes võtab enda peale grupi juhtimise töö ja vastutuse. Grupijuht/giid töötab läbi marsruudi, suhtleb grupi rahvaga juba enne reisile minemist, täpsustab nõuded varustusele, võtab vastu otsuseid matkarajoonis jne, jne. Tema õlgadel on vastutus grupi edenemise eest ning grupi liikmetelt eeldatakse, et grupijuhi korraldusi ka täidetakse.
Tehniliselt keerukamatele ettevõtmistele kaasame vajadusel asjatundjaid, kes täidavad instruktori/õpetaja rolli. Instruktor õpetab kuis ühte või teist asja õigesti teha. Eriti puudutab see sukeldumist, ronimist, mäesuusatamist ja teisi sedasorti veidi kõrgema riskiga ettevõtmisi, kus tulemuse saavutamiseks on vaja teadmisi ja füüsilisi vilumusi.
Ei grupijuhtidelt ega instruktoritelt nõua me formaalse paberi olemasolu, need ei garanteeri Eesti oludes kahjuks midagi :(. Piisab, kui tunneme teda ja usaldame tema oskusi.