Previous Next

Dolomiidid, via-ferratad (7.-13.09.2024)

Suve pikendamise reis Põhja-Itaaliasse Dolomiitidesse. Külastame olümpiaküla Cortina d’Ampezzo ning sealseid via-ferrata radu. 5 päeva turnimist maailma parimatel via-ferrata radadel.

Kohad grupis on täitunud!

Registreeru

Dolomiidid on via-ferratade sünnikohaks ning seal leidub üle 700 erineva raskusastmega raja. Via-ferratade ronimiseks on meil aega 5 täispikka päeva. Külastada plaanime erineva raskusastmega radu, päevad saavad olema ca 6 tunni pikkused. Lähtume eelkõige ilmast ning oludest ning loomulikult grupiliikmete võimekusest ning soovidest.

Dolomiitidesse kohale saame lennukiga läbi Müncheni, mis asub matkarajoonist umbes 4 tunni autosõidu kaugusel. Lennujaamast edasi sõidame rendiautodega. Autodega saame me igal hommikul mugavalt sõita ka via-ferrata radadeni. Kes soovib, võib kohale lennata vastavalt hiljem või varem ning teha tutvust nii Müncheni linnaga kui ka võtta lisapäevi puhkuseks Itaalias Dolomiitides või miks mitte ka nt Veneetsias.

Oludest

Ronimispäevadel liigume pisikese seljakotiga, kuhu mahutame varuriided, joogipudeli ning lõunasöögi. Magamisvarustuse jätame mäe alla kämpingusse. Kämpast Via-ferratade alguspunktidesse ja tagasi liikumiseks kasutame rendiautosid.

Ööbime telkides lähedal asuvates kämpingutes. Õhtu- ja hommikusöögid valmistame ühiselt kämpingutes ning võtame kaasa ka suure ühistelgi, mis peaks meile varju pakkuma juhuks kui ilmataat otsustab meid ilmaga nöökida. Lõunasöögid sööme mäes, taustaks kaunid vaateid Itaalia alpiaasadele ning Dolomiitide järskudele nõlvadele.

Nõuded varustusele pole suured, täpsema nimekirja varustuse osas saadame juba registreerunutele. Kindlasti on vaja omada isiklikku via-ferrata komplekti ning ronimiseks sobilikke jalanõusid. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.

Osalemine eeldab head füüsilist vormi ning võimet kõrgust nautida :). Kõrguskartusega inimesele via ferrata marsruudid ei sobi, aegajalt on jalge alla sadu meetreid tühjust, mida tuleb suuta ideaalis nautida või siis vähemalt ignoreerida :).

Enne alpidesse minekut soovitame kindlasti aktiivselt matkata ning meelde tuletada ka via-ferrata põhitõed. Seda võib teha näiteks Nipernaadi Karula koolitusel

Gruppi juhib Karu.

Osavõtutasu 300 EUR.

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 12 inimest koos grupijuhiga.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi, kes ei koosta ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab vaid organisatoorsed  kulud. Palun tutvu Nipernaadi reistingimustega.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – München (Saksamaa) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Autorendi ja kulunud kütusekulu jagame võrdselt grupiliikmete vahel
  • Toidu ning kämpingute ööbimise kulud jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus).
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Nipernaadi Reisitingimused