Previous Next

Island (13.-23.08.2024)

10 päeva matkamist Islandi fantastilistel matkaradadel ja vulkaanidel. Imetleme kauneid koski ning leotame end kuumaveeallikates. Päevased radiaalid tippudesse kergete päevakottidega. Väisame Islandi ühte omanäolisemat ja ka kurikuulsamat lumist vulkaanitippu Eyjafjallajökull (1666m).

Kohad matkagrupis on täitunud!

Registreeru

2023 aastal käisid nipernaadid avastamas Islandi lõuna- ja idakülge, seekord tutvume saare lääne- ja põhjaosaga, külastame taas ka 2023. aasta reisi käigus avastatud parimaid matkaradasid lõunas. Vaata ka 2023. aasta pildigaleriid!

Island on tõeliselt omanäoline turismimaa, hellitavalt nimetatakse Islandit matkamise paradiisiks polaarjoonel.  Riigi tunnuslause nimetab Islandit jää ning tule saareks. Nii vaheldusrikast maastiku, kus kohtuvad jäised liustikud, kuumaveeallikad ja vulkaanid pole kusagil mujal maailmas.

Plaanis on päevased radiaalid Islandi kunistele mägedele ning matkaradadele. Tõusume Islandi kõige kurikuulsamale tipule Eyjafjallajökull (1666m), mis kümmekond aastat tagasi pööras segi kogu maailma lennuliikluse,. Programmi kuuluvad ka Islandi kaunimad kosed ja kuumaveeallikad ning Landmannalaugarist Pörsmörki kulgev 53 km matkarada.

Aktiivseid matkapäevi on plaanis 10. Täpsema programmi saadame juba registreerunutele. Pikemate matkapäevade vahele jäävad lihtsamad päevad, kus külastame kohalikke looduskauneid kohti ning leotame end kuumaveeallikates.

Kui keegi soovib mõne pikema matkapäeva või tipu vahele jätta, siis pakume välja ka lühemad alternatiivsed rajad, kus saab iseseisvalt looduse ilu nautida ning võtta ette mõnusalt kerge jalutuskäigu.

Oludest

Kõik päevased retked teeme väikse kerge päevakotiga, va 3-päevase matka Landmannalaugarist Pörsmörki, kuhu võtame seljakotiga kaasa nii ööbimisvarustuse kui ka toiduvalmistamiseks vajaliku.

Kohapeal liikumiseks kasutame rendiautosid, peale 3-päevast  matka sõidame tagasi matka alguspunkti bussiga.

Ööbimise oleme planeerinud kämpingutes telkides. Aga kui ilm peaks nöökima, leiame võimalused mõne öö veeta siseruumides. Õhtu ja hommikusöögid varume ning valmistame ühiselt kämpingute köögiruumides või suures grupitelgis.

3-päevasel matkal ööbime mägihüttide juures telkides ning kasutame maksimaalselt ära olemasolevat infrastruktuuri.

Matkagruppi juhib Karu.

Ettevalmistus

Islandi mägimatk eeldab head füüsilist vormi. Enamus mägesid jäävad kõrguselt alla 1000m ning need ei eelda täiendavat aklimatiseerumist. Matkapäevad on keskmiselt 6-8 tundi pikad ning tõusu- ja laskumismeetreid koguneb päevas ca 1000 ringis. Islandi lumised vulkaanid eeldab ca 12 tunnist pikka matkapäeva ning vorm selleks tõusuks peaks olema hea.

Mäed on tehniliselt lihtsad, aga lumised mäed eeldavad kassidega liustikul liikumise oskusi. Kellel liustikul liikumise kogemus vähene, neil on kohustuslik osaleda Nipernaadi talvises matkakoolis, et osata kasse ning kirkat kasutada ning tunda end liustikul mugavalt ja turvaliselt.

Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne Islandile minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest.

Osavõtutasu 450 EUR.

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 12 inimest.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Reykjavik (Island) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Autorendi ja kütuse jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Ööbimise ning toidukulud jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Sissepääsupiletid kuumaveeallikatesse (kui külastame allikaid väljaspool matkaradu).
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus).
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi, mis ei koosta ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab vaid organisatoorsed  kulud. Palun tutvu Nipernaadi reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

Nipernaadi Reisitingimused