Previous Next

Jalgsimatk Vilsandil (29.-30.06.2024)

Kahepäevane jalgsimatk ühele Eesti kaunimale ning omanäolisemale saarele Vilsandile. Jalutame laidudel, uudistame distantsilt merelindudega kaetud väikseid laide, kõnnime rannaniitudel koos lammaste ja hobustega ning matkame kitsastel metsateedel, uurime saare eluolu ja tutvume tuulikute, majakate ning paadikuuridega.

Kohad matkagruppides on täitunud!

Matk viib meid kohtadesse, kuhu enamiku eestlaste jalg ei ole astunud. Külastame Vilsandit juba üheksandat korda ja selgi korral on plaanis kogu saar risti ja põiki läbi trampida. Maksimumprogrammi valijatel tuleb valmis olla ca 20 km päevadeks. Kellele see tundub olevat liiast saab valida lühema teekonnaga matkagruppi, mille päevateekond peaks mõlemal päeval piirduma maksimaalselt 15 kilomeetriga.

Alustame laupäeval, 29. juuni hommikul Virtsu sadamas. Täpsem ajakava saab paika kohe kui parvlaevade suvised graafikud on selgunud. Sadamas anname oma isiklikud asjad korraldajatele üle, need viiakse Vilsandile, ise läheme praamile. Kuivastu sadamas ootab meid buss, mis transpordib meid matka alguspunkti.

Peale pooleteisetunnist bussisõitu saame alustada päeva parima osaga. Jalutame Saaremaa läänekaldalt Käkisilma vaatetornist üle laidude ning läbi mere Väike-Vilsandi saarele. Kõige sügavamas kohas võib olla vett meetri jagu - eelmisel aastal oli vett suisa rinnuni. Päris tõsiselt, teekond kulgebki läbi mere, mööda inimtühje laidusid ja madalat merepõhja. Meeleolukat rada kaunistavad avarad vaated laidudele ja merele. Uurimist väärib rannikutaimestik ning loodetavasti näeme ka rohkelt merelinde aga kindlasti sealseid pärisasukaid lambaid. Esmalt tutvume Väike-Vilsandiga, seejärel liigume edasi Suur-Vilsandi saart avastama.

Saarel on ööbimine planeeritud telkides. Oma telklaagri püstitame Tolli turismitalu valdustesse. Kohapeal on olemas kõik vajalik mõnusaks telkimiseks – vesi, tualetid, pesemis- ja söögivalmistamise võimalused. Õhtul valmistame üheskoos õhtusöögi, naudime päikseloojangut Vilsandil ning saareelu lõkke ääres. Tublimad käivad ka saunamõnusid nautimas ning vihtlevad kadakavihaga lihased pehmeks.

Pühapäeval jätkame Vilsandi avastamisega. Kindlasti käime ära Vilsandi 37 m kõrguse majaka juures ning külastamata ei jää ka Vesiloo poolsaar. Tagasi Saaremaale jalutame jälle läbi mere. Bussiga sõidame Kuivastu sadamasse, kust hilisel pärastlõunal liikleme praamiga tagasi mandrile.

Mida kaasa võtta?

  • Mugavad jalanõud. 2 paari – ühed, mis saavad läbi mere minnes märjaks ning tagavarajalatsid, et saarel kuivade jalgadega edasi matkata.
  • Soovi korral tagavarariided, sest üks komplekt saab saarele minnes märjaks. Sooja ilmaga võib loomulikult lasta päiksel riided ära kuivatada.
  • Seljakott joogivee, energiaampsudega matka ajaks ning vahetusjalatsite ja -riiete kandmiseks (vahetusjalatsid ja -riided tuleb pakkida veekindlalt).
  • Telk ja ööbimisvarustus telgis ööbimiseks.
  • Kompaktselt pakitud õhtuks vajalik koos magamisasjadega.
  • Ujumisriided ning õhtuks ka saunatarbed
  • Isiklik joogipudel

NB! Ühe inimese kohta saab Vilsandile saata vaid ühe ühiku kompaktselt pakitud pagasit! Vajadusel saab puuduva Klubist rentida.

Osavõtutasu

  • kuni 1.04.2024 - 80 €
  • alates 2.04.2024 - 90 €.

Osavõtutasu katab ettevõtmise korralduslikud kulud. Sellesisse mahub ööbimisvarustuse jms transporti paadiga Vilsandile ja tagasi, bussisõidud Saaremaal. Ka on meil ettevalmistatud telkimiskohad Tolli turismitalus koos pesemis-, WC ja sauna kasutamise võimalusega, laupäeva õhtusöök ning pühapäeva hommikusöök telklaagris.

Lisakuludena tuleb arvestada transpordikulu kodukohast Saaremaale ja tagasi sõiduks, mida saab omavahel jagada. Soetada tuleb ka laevapilet Virtsu-Kuivastu ning Kuivastu-Virtsu. Iga osaleja varub endale ka oma lemmiknäksid matkapäevadeks.

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Nipernaadi Matkaklubi MTÜ tegemistes osalemise tingimused