Previous Next

Boliivia mägiseiklus (5.-18.10.2021). Ancohuma ja Illampu lisanädal (kuni 25.10.2021)

Seiklus Boliivia mägedes, Project Bolivia ametlik järglane. Tipud, mida väisame, pole küll tehniliselt keerulised, kuid kõrgust on soliidselt ja ronimine vaheldusrikas. Matkame Amazonase džunglis, külastame maailma suurimat soolajärve Uyuni, aklimatiseerume selle läheduses asuvatel vulkaanidel. Lõppeesmärgiks on 6008 m kõrgune Uturuncu vulkaani tipp. Tutvume ka kohaliku kultuuri ja eluoluga. Edasijõudnud mägironijatel on lisavõimalus proovida tõusta ka Ancohuma ja Illampu tippudesse.

Registreeru

Matk kestab 12 päeva ja on suurepärane võimalus teha esimene tutvus mägimatkamisega Boliivias ning üldse Lõuna-Ameerikas. Vaata videot, kuidas läks matkaseltskonnal Boliivias 2019. aastal.

Enne, kui tippe ronima hakkame, võtame ette aklimatiseerumise Amazonase džungli äärealadel. Kolm päeva matkame Takeshi matkarajal. Selle juba inkade poolt ehitatud raja kõrgeimaks punktiks on 4600m kuru, kuhu jõuame oma matka kolmandal päeval. Enne matka naudime paaritunnist raftingut Coroico linna lähistel käänulisel mägijõel ning ööbime keset vihmametsa asuvas kaunite džunglivaadetega hotellis. Aklimati perioodil jääb aega ka kohaliku eluolu ning kultuuriga tutvumiseks, võtame ette ka väikse jalutuskäigu ning kondlisõidu La Paz’i linnas.

Esimeseks aklimatitipuks saab olema Austria mäetipp (5300m), mis asub omanäolises muust maailmast ära lõigatud kurus, mida ümbritsevad tehniliselt keerukad kuni 6000m kõrgused mäetipud. 

Peale matkapäevi lendame maailma suurima Uyuni soolajärve äärde. Seal tutvumine soolajärvedega ning piirkonna vaatamisväärsustega. Naudime kauneid päikseloojangud ning teeme elu kõige soolasemad selfid. Samas jätkame ka aklimatiseerumisega, meid ootavad 2 aktiivset vulkaani Tunupa (5150m) ning Irruputuncu (5163m). 

Peale seda peaks olema meie aklimat piisav, et katsetada 6000 piiri. Püüame tõusta Uturuncu 6008m kõrgusesse tippu! Peale tippu lendame tagasi La Pazi ning ongi aeg naasta kodumaale.

Kellel mägironimise kogemusi rohkem ning tahtmine end proovile panna tõsisemate tippudega, on võimalik võtta lisanädalal, et proovida tõusta ka Anchohuma (6427m) ja Illampu (6368m) tippudesse. Ancohuma on Boliivia kõrguselt 3. mäetipp. Illampu’t kutsuvad kohalikud ka Boliivia mägede kuningaks. Seda põhjusega, kuna Illampu on tehniliselt ja vaimselt kõige keerukam mägi Boliivias.

Oludest

Boliivias viibimise ajal ööbime enamasti hotellides, 3-päevase matkaperioodil Takeshi rajal aga telkides. Kahe tõsisema tippu ronimisel nii baas- kui kõrglaagrites ööbime samuti telkides. 

Matkagruppi juhib Karu, kes on Boliivias mitmed mäetipud juba roninud. Nii mägedes, mägijõel raftingul kui ka soolajärvel liikudes kasutame ka kohalike giidide abi.

Liiklemiseks eri piirkondade vahe kasutame mugavat väikebussi ning Uyuni soolajärvel ning sealsetele vulkaanide vahel sõidame mugavate Toyota maasturitega. 

Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning soojad sulekindad ning -joped, et 5000 ja 6000m mägedel külm ei hakkaks. Kõrgemate tippude vallutajatel tuleb arvestada ka soojade magamiskottide, tuulekindlate telkide ning mõningase tehnilise varustusega. Täpsema varustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Varustust saab rentida ka Nipernaadi klubist.

Aklimatisatsioonimatkal ning tiputõusudel kanname vaid väikeseid tipukotte. Keerukamates Ancohuma ja Illampu tippudes kasutame laagrikolu kandmiseks kandjate abi. Grupi liikmed kannavad ka seal vaid väikest tipukotti.

Matkal valmistavad toidu meile kohalikud kokad, ülejäänud reisi vältel sööme kohalikes restoranides. Plaanis on pidada maha ka korralik piknik Uyuni soolajärvel koos laamaliha ja muude kohalike delikatessidega. Ancohuma ja Illampu tõusudel valmistame toidu ühiselt matkapliidil laagris. Suurlinnades külastame kohalikke söögikohti ning naudime sealseid steike ning piirkonna punaveine.

Ettevalmistus

Boliivia mägimatk eeldab head füüsilist vormi, muidu on 6000m piiri alistamine liiga raske ettevõtmine. Ancohuma ja Illamu eeldavad lisaks ka varasemat mägimatkamise ning tehnilise tõusu kogemust. Kasuks tuleb Nipernaadi matkakoolitustel osalemine. 

Osavõtutasu kuni 1.12.2020 4200 EUR, alates 2.12.2020 4500 EUR

Minimaalne grupi suurus 6 inimest ning maksimaalne 10 inimest lisaks grupijuhile.

Ancohuma ja Illampu tiputõusude lisatasu on 1500 EUR.

Minimaalne grupisuurus lisatippude tõusul on 1 ning maksimaalne 4 lisaks grupijuhile.

Osavõtutasuga katame vajaliku transpordi alates lennujaamast (sh lennupiletid La Paz – Uyuni – La Paz), grupijuhi ja kohalike giidide töötasud, majutuse hotellides linnades ja külades oleku ajal (kokku 11 ööd), mägede, telklaagrite ning kohalike vaatamisväärsuste külastamistasud, söögid kogu programmi vältel va suurlinnades viibimise ajal.

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – La Paz (Boliivia) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Toitlustamine suurlinnades viibimise ajal
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse rentimisel ja ostmisel.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Boliivia 2019 galerii

Project Boliivia 2019 - episood 1

Project Boliivia 2019 - episood 2

Project Boliivia 2019 - episood 3

Boliivia

Ancohuma