Previous Next

Nipernaadi veinikool I osa (23.02.2018)

3-osaline veinikool nipernaadidele, kes soovivad tõsta oma teadlikkust sellest, kuidas ja mille järgi poes veini valida ning mida veinist otsida. Koolitusel põimub teooria praktikaga, praktika jätkub matkareisidel :). Esimene osa keskendub tavaliste viinamarjaveinide valmistamise tehnoloogia ABC-le, degusteerimise tehnikatele ja kvaliteedisüsteemide olemuse tutvustamisele.

Registreeru

Kuna kõik kolm Nipernaadi asutajat olid omal ajal ka Tartu Veiniklubi loojate hulgas, on paratamatu, et Nipernaadi reisid on mingis osas ka veinireisid. Igal juhul pole mõiste veinikultuur meie jaoks eufemismiks alkoholismi kohta. Veinikultuur on meile söögikultuuri osa ning söögikultuur omakorda kultuuri osa, arvaku Ossinovski selle kohta mis iganes:).

NB! See koolitus on mõeldud veini loomuldasa armastavatele inimestele, kes sooviksid saada esmaseid lihtsaid orientiire veinimaailma üle(üli) müstifitseeritud maailmas.

See pole sommeljee koolitus, so targutama ei hakka. Keskendume praktilistele teadmistele, mis aitab tavatarkuse tasemel aru saada, mis mida veinimaalimas määrab ning kust lõppeb objektiivne reaalsus ja algab turundus ning haip.

Koolitus toetub materjalidele, mis omal ajal sai välja töötatud Tartu Veiniklubi noorliikmete koolituseks. Soovi korral võib oma teadmisi koolituse lõpus hinnata kirjalikul valikvastustega lõputestil. Nii nagu ujuma ei saa õppida kuival maal, ei saa veini tundma õppida ilma seda reaalselt maitsmata. Sestap on koolituse osaks valitud veinid nii veinide parimate kui ka õudseimate näidete hulgast.

Koolitus toimub Tartus Oa tn 54, reedel 23.02, algusega 18:00. Kuna tegemist on lühendatud tööpäevaga, peaks kõik huvilised kenasti kohale jõudma. Peale ametlikku osa saab soovi korral sauna ja edasi istuda. Kaugemalt tulijad saavad soovi korral samasse ka ööbima jääda.

I osas teeme selgeks tavaliste veinide valmistamise baastehnoloogiad ning selle, kuis see mõjutab veini kvaliteeti ja ka hinda. Selleks et üldse osata veini hinnata, uurime degusteerimise põhitehnikaid. Kuna veini müüakse tänapäeval pakendatult, siis tuleb selgeks saada ka maailma kvaliteedisüsteemide olemused. Need erinevad mõnevõrra piirkonniti.

II koolitus märtsis keskendub sobivalt vahuveinide maailmale. Nii saab vabariigi aastapäevale vastu minna teadlikumalt valitud kihiseva joogiga

III osas võtame ette kangestatud veinide maailma

Osavõtutasu sõltub näidisveinide hinnast ning osalejate hulgast, kelle vahel need jagunevad. Koolitus toimub, kui osaleb vähemalt 10 huvilist. Ühest pudelist saab degusteerimise jaoks vajaliku koguse välja valada 10-20 inimesele. Esimese koolituse osavõtutasu võiks orienteeruvalt jääda 30-40 EUR vahele. Jäägid mõistagi hävitatakse hiljem üheskoos ;)

Vahuveinide või ka kangestatud veinide hinnad on kallimad, sestap tuleb ka veidi suurema väljaminekuga arvestada.

Registreeru

Seni registreerunud