Previous Next

Talvine õppematk Kõrvemaal (20.- 21.01 ja 3.- 4.02.2018)

2-päevane õppematk (koolitus), kus lisaks looduse nautimisele õpime külmades oludes mugavalt ja turvaliselt ööbima ning toitu valmistama. Kasulik ettevõtmine kõigile, kes pole varem lumes telkinud, kuid soovivad osa võtta mõnest tipuekspeditsioonist (Mnt Blanc, Chulu West, Damavand).

Registreeru

Koolitus toimub matka vormis, mis on nagu matk ikka selle vahega, et instruktorid kommenteerivad, selgitavad matka käigus põhjalikult kõike, mida matka õnnestumiseks on vaja teada ja osata. See on hea võimalus oma teadmiste, oskuste kui ka varustuse testimiseks. Koolitus algab juba enne matka üle neti, mille käigus iga osaleja peab selgeks saama, mida üldse kaasa võtta, kuidas seda kaasa pakkida ning kust vajalikku varustust leida.

Plaan on matk teha Kõrvemaal, aga vajadusel oleme valmis kohta jooksvalt muutma. Ideaalis toimuks see lumes, sestap on eelistatud kohad, kus hetkel Eestimaal lund on. Aga me ei lase ennast morjendada ka sellest, kui tali täitsa taeva jääb. Ei saa ju ka mägedes alati ilma valida, sestap olgu ilm milline tahes, õppus toimub igal juhul.

Koolitus on vajalik kõigile, kes plaanivad osa võtta mõnest tipuekspeditsioonist, kus ööbitakse üleval pool lumepiiri või siis soovivad osaleda mõnel talimatkal Eestimaal või kaugemal. Eeldab ju iga korralik tali/mägimatk või alpinistlik tipuvallutus oskusi lumes ja külmas hakkama saada.

Matka käigus õpime, kuidas külmööbimisel oma telgielu/olu nii organiseerida, et uni oleks magus ning kuidas ka väikse telgis esikus saab lobi valmis keeta. Väga soovitatav koolitus kõigile, kes pole varem lumes telkinud ega endale matkapliidil süüa keetnud. Asja konkreetne vorm sõltub ilmaoludest.

Koolituse laagri osas vaatame üle külmadesse oludesse sobiva ööbimisvarustuse, kuidas magamiskotti kasutada ja vajadusel selle soojapidavust reguleerida, millist telki ja kuidas kasutada ning kuidas olemist telgis mõnusaks ja ohutuks muuta. Nii oma varustuse kui teadmised saab õhtul kohe proovile panna. Ööbimiseks on vaja omada sobivat matkatelki ning magamisvarustust, vajadusel saab selle rentida klubist. Õpime telgielu selliselt korraldama, et soojakadu oleks minimaalne.

Toitlustamise koolitus sisaldab kahte osa. Esimeses tutvume matkaköögi organiseerimisega suurema grupi toitmiseks, teises osas aga vaatame üle nn egoistipliidid, mida saab kasutada kas päris üksi või väiketelgis. Ühtlasi räägime selgeks, mida toidust üldse matkale kaasa kannatab võtta (nn matka kokaraamat) ja tutvume erinevate matkapliitide hingeeluga. Toiduained on koolitajate poolt.

Koolituses osalemine eeldab talimatkaks sobivate riiete ja jalanõude olemasolu. Enne koolitusele tulemist võiks juba kodus tutvuda talimatka varustuse näidisnimekirjaga ja selle põhjal koolituseks asjad kaasa pakkida. Kõhkluste korral küsige julgesti nõu korraldajatelt. Täpsema nimekirja koolitusmatkal hädavalikust saadame välja juba registreerunud inimestele.

Matkad toimuvad kahes grupis, I grupp 20.-21.01. 2018, II grupp 3.-4.02.2018. Kummaski grupis on maksimaalselt 12 kohta. Matk toimub kui osalejaid on vähemalt 6. Instruktori rollis HP ja Kristel


Osavõtutasu on 50 EUR.  Klubi selle hooaja matkadel ja/või ekspeditsioonidel osalejale, kes osavõtutasu juba ka ära maksnud, 40 EUR.

Kindlasti tuleb ettevõtmisele ka registreeruda.

Kohale saab kas rongiga või autoga. Autode osas püüame koopereeruda, milleks ikka niisama bensu põletada.


Lisainfo

Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 53 918 789

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 682 492

Seni registreerunud