Previous Next

Mägimatk Kreetal Lefka Ori mäestikus (22.-29.08.2021)

Nädalajagu suvepikendust Kreetal Lefka Ori praktiliselt inimtühjas mäestikus ja selle kanjonites. Lisaks Retsina, Ouzu ning tavernad oma hõrgutistega. Merevesi nagu supp, peale matka on aega ka rannas logeleda. Matk ei ole nõudlik varustuse osas ja sellega peaks hakkama saama iga normaalse tervise ja füüsilise vormiga inimene kellel meeldib kaljudel turnida/jalutada ning kes ei karda kõrgust.

Grupis on veel 1 vaba koht.

Registreeru

Kõrgeimad tipud Kreetal ulatuvad vaid umbes kahe ja poole tuhande meetri kõrgusele, aga tõusma hakkame merepinnalt. Matkame praktiliselt inimtühjas piirkonnas. Väldime selliseid turistilõkse nagu nt Samaria kanjon (mida hooajal väisavat kuni 2000 inimest päevas, sic!). Selle asemel liigume mööda mägiradu ja metsikuid kanjoneid, mida oma varasemate matkade jooksul oleme tundma õppinud ja kus haruharva kondab mõni karjus või jahimees. Õnneks tunneme piirkonda hästi, teame kus leiab vett ning kust läbi pääseb, kuid väike seiklus on ka sisse programmeeritud:).

Mägimatk Kreeta kanjonites meenutab heas mõttes kõrbematka, tuleb täpselt teada, kus asuvad kaevud ja kohati ka vett kaasa tassida. Matk ei eelda kõrgmägede kogemusi ega varustust ja kõrgushaigust kartma ei pea. Kui on piisavalt südikust, saab sellega hakkama iga nipernaadi hingega inimene kes ei karda kõrgust ja oskab kaljudel liikuda. Plaani järgi ei ööbi me kogu reisi jooksul kordagi hotellis, vaid eelistame ilusa loodusvaatega mäenõlvu ning sooja veega kauneid mererandu.

Vajaliku varustuse osas, mida pole palju, anname täpsemad juhtnöörid reganud inimestele. Nõudmised pole kaugeltki nii suured kui tavalisel mägimatkal. Hea saabas, päikseprillid, peakate (nt Buff), käimiskepid ja korralik seljakott on enamvähem ainukesed "ranged" nõuded. Arvestama peab, et kogu reisile kaasa võetud kolu on matka jooksul endaga kaasas, seda ei ole kuhugi maha jätta. Kott saab olema suhteliselt kerge, va nendel lõikudel, kus tuleb suuremas koguses vett kaasa vedada. Telke ja seljakotte saab vajadusel klubist rentida.

Toitumine on organiseeritud selliselt, et kus võimalik, sööme kohalikes söögikohtades, ülejäänud aja, eeskätt mägedes, vaaritame söögi oma kaasa võetud produktidest matkapliitidel. Matkamenüü koostame ja toidud pakime juba Eestis.

Augusti lõpus, septembri laguses on Kreetal eestlase jaoks palav suvi, kuid alati võib ette tulla ka ilmavana jonnimist. Päiksepõletuse oht on reaalne. Mäed pole tehniliselt rasked ja kanjonid, kuhu kolama plaanime minna, on läbitavad ilma erivarustuseta. Küll tuleb ennast aga hästi tunda kaljudel liikumises. Teadmised mida jagatakse matkakoolitustel nagu Suvine õppematk ja Karula ronimiskoolitus kuluvad marjaks ära. Kui oled Karula veski seina peal turninud, tunned ennast kanjonites turnides olulisel kindlamalt.

Grupi suurus kuni 12 inimest.

Gruppi juhib HP

Osavõtutasu 350 EUR.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud. 

Lisaks tuleb hankida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud piletid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu transport matka alguspunkti ja tagasi, toitlustamine matka vältel ning linnades oleku ajal klapime jooksvalt, nii nagu need tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil. Lisaks tuleb osalejal ise sõlmida oludele vastav tervise- ja reisitõrkekindlustus.

 

Registreeru

Lisainfo 

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 682492

Kristel  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Seni reganud

Pachnes

Lefka Ori

E4 matkarada

Osalemistingimused