Previous Next

Mägimatk Kreeta kanjonites (02.-09.09)

Nädalajagu suvepikendust Kreeta fantastilistes ja praktiliselt inimtühjades kanjonites, lisaks Retsina ja Ouzu ning tavernad oma hõrgutistega. Lennukiga kiirelt sinna ja tagasi. Merevesi nagu supp, peale matka on aega ka rannas logeleda. Matk ei ole nõudlik varustuse osas ja sellega peaks hakkama saama iga vähemalt keskmise tervise ja füüsilise vormiga inimene.

Registreeru

Kõrgeimad tipud Kreetal ulatuvad vaid umbes kahe ja poole tuhande meetri kõrgusele, aga tõusma hakkame merepinnalt. Matkame praktiliselt inimtühjas piirkonnas. Väldime selliseid turistilõkse nagu nt Samaria kanjon (mida hooajal väisavat kuni 2000 inimest päevas, sic!). Selle asemel liigume mööda metsikuid kanjoneid, mida oma varasemate matkade jooksul oleme tundma õppinud ja kus haruharva kondab mõni karjus või jahimees. Õnneks tunneme piirkonda hästi, teame kus leiab vett ning kust läbi pääseb, kuid väike seiklus on ka sisse programmeeritud:).

Mägimatk Kreeta kanjonites meenutab heas mõttes kõrbematka, tuleb täpselt teada, kus asuvad kaevud ja kohati ka vett kaasa tassida. Matk ei eelda kõrgmägede kogemusi ega varustust ja kõrgushaigust kartma ei pea. Kui on piisavalt südikust, saab sellega hakkama iga nipernaadi hingega inimene. Plaani järgi ei ööbi me kogu reisi jooksul kordagi hotellis, vaid eelistame ilusa loodusvaatega mäenõlvu ning selge vee ning liivase põhjaga kauneid mererandu.

Vajaliku varustuse osas, mida pole palju, anname täpsemad juhtnöörid reganud inimestele. Nõudmised pole kaugeltki nii suured kui tavalisel mägimatkal. Hea saabas, päikseprillid, peakate (nt Buff) ja korralik seljakott on enamvähem ainukesed "ranged" nõuded. Arvestama peab, et kogu reisile kaasa võetud kolu on matka jooksul endaga kaasas, seda ei ole kuhugi maha jätta. Kott saab olema suhteliselt kerge, va nendel lõikudel, kus tuleb suuremas koguses vett kaasa vedada. 

Toitumine on organiseeritud selliselt, et kus võimalik, sööme kohalikes söögikohtades, ülejäänud aja, eeskätt mägedes, vaaritame söögi oma kaasa võetud produktidest matkapliitidel. Matkamenüü koostame ja toidud pakime juba Eestis.

Üldiselt on septembris Kreetal veel meie mõistes suvi, laplaste mõistes saun :), kuid alati võib ette tulla ka ilmavana jonnimist. Päiksepõletuse oht on reaalne. Mäed pole tehniliselt rasked ja kanjonid, kuhu kolama plaanime minna, on läbitavad ilma erivarustuse ja väljaõppeta, teadmised matkakoolist, eeskätt Karula ronimiskoolituselt, kuluvad küll kindlasti marjaks ära. Kui oled seal seina peal turninud, tunned ennast kanjonites olulisel kindlamalt.

Grupi suurus 10 inimest.

 

Osavõtutasu 650 EUR

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud. Selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme broneerinud lennupiletid. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo 

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 566 82492

Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5391 8789

Psiloritis

Lefka Ori

E4 matkarada

Hora Sfakion