Previous Next

Madeira: retked levaadadel ja tõus Pico Ruivo tippu (7.-14.05.2019)

Suve ajatamise matk Madeira saarel. Huvitav vulkaaniline maastik ja mitmekesine loodus. Plaanis päevased retked erinevatel levaadadel, kirsina tordil on 2-päevane tõus saare kõrgeimale tipule (Pico Ruivo 1862m).

Registreeru

Levaada on kivist või hilisemal ajal betoonist ehitatud veejuhe, mille abil juhiti vesi mägedest alla aedadesse, põldudele ja linna. Jalutuskäigud levaadadel on tehniliselt lihtsad ja mugavad, tõus on väga ühtlane ja sujuv. Valida on turistide jaoks kohendatud radu, aga ka iidseid levaadasid, nii nagu kohalikud elanikud need omal ajal kiviplaatidest ehitasid. Saare alumine osa on kaetud lopsaka metsaga ja sellest läbi pääsemiseks on levaada sageli ainus võimalus.

Saare ülemine ots on väga vahelduva reljeefiga, teel Pico Ruivo (1862m) ja ja Pico de Areeiro juurde vahelduvad tõusud langustega ja vastupidi. Tõusuks planeeritud 2 päeva annavad korraliku mägimatka mõõdu välja.

Aktiivsed päevad saavad olema 5-6 tunnised, sõltume paljuski ilmast. Madeiral võib igasse päeva mahtuda nii päikesepaisteline rannailm kui ka tuul ja vihm. Vt ka lisainfo matkaradade osas.

Matk ei ole nõudlik varustuse osas, küll aga eeldab osalemine normaalset füüsilist vormi. Täpsema nimekirja varustuse osas saadame juba registreerunud inimestele. Retked levaadael teeme väikse seljakotiga, kuhu mahutame kilejope ja joogipudeli. Tiputõusule võtame kaasa ka telgid ning magamisvarustuse. Ülejäänud päevadel me seda endaga seljas kaasa ei tassi.

Retked levaadadel sobivad ka vähese kogemusega või lausa kogemuseta matkajale, kellel on normaalne füüsiline vorm. 2 päevane tõus Pico Ruivo ja mõne teise naabruses asuva tipu külastamine eeldab varasemat matkakogemust.

Grupijuhi rollis on Karu.

Saarel liikumiseks kasutame nii rendiautosid kui ka bussitransporti. Lähtudes sellest, kuidas ilmast tulenevalt matkapäevad sätime. Üritame maksimaalselt aega kulutada matkamisele.

Saarel ööbime vastavalt võimalustele kas kämpingutes rannas või looduses telkides või siis hotellides/motellides, kui ilm telkimist ei soosi või kui kämpingut kasutada ei ole võimalik.

Kes soovib, võib Madeirale tulla kas varem või lahkuda hiljem, et saaks saarel täiega turismi nautida – vaatamisväärsusi jagub mitmeks nädalaks. Tähelepanu väärib ka kohalik veinikultuur.

Kohale jõudmiseks tuleb kasutada lennuvarianti ning peab arvestama, et sinna lend tuleb teha ühe vaheööbimisega. Tagasi saab õnneks 1 päevaga. Soovitav on lennata üle Porto või Lissaboni ning veeta öö Portugalis nautides kohalikku sooja kliimat ning kultuuri. Odavam on lennata üle Londoni ning Saksamaa linnade, aga sealne elu pole matkajatele kahjuks kuigi huvipakkuv.

Grupi maksimaalne suurus koos grupijuhiga 10 matkajat.

Osavõtutasu 350 EUR  

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud.

Lisakulud

  • Lennupilet Madeirale ja tagasi, 250 – 500 EUR (lähtudes sellest kui otse ning kui mugavalt soovite lennata)
  • Rendiauto rent ja kütus (jaguneb grupiliikmete vahel) või bussipiletid
  • Majutus kämpingutes või hotellides / motellides (vastavalt ilmale ning võimalustele, mis liiki majutust on pakkuda konkreetses külas / linnas)
  • Toitlustus kogu reisi vältel (söömiseks kasutame eelkõige kohapealseid väikseid restorani, kus pakutakse suurepäraseid mereande ning loomulikult kõik võimalikke Lõuna-Euroopa toite)
  • Tervise- ja reisitõrke kindlustus (kohustuslikud)

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Madeira matkamarsruudid (täpsem marsruudi valik sõltub ilmast ning matkagrupi soovidest/suutlikkusest)

Madeira Reisikiri