Previous Next

Tipuekspeditsioon Elbrusele (9.- 23.07.2019)

Külastame taas Euroopa kõrgeimat „küngast“ Elbrust 5642m. Kelle ettevalmistus ja varustus kannatab, saab proovida tippu ronida. Väga heas vormis mägironija võib heade juhuste kokkulangemisel teha sama tõusuga mõlemad Elbruse tipud. Reis on hea võimalus ka neile, kellel tipuambitsioonid seekord puuduvad. Mõnus suvine aktiivne puhkus on garanteeritud, ning matka/alpinismikoolitustelt on kindlasti ühtkomateist kõrva taha panna.

 

Kohale saab sõita kas lennukiga või seigelda läbi Venemaa rongiga. Viimasel puhul tuleb mõistagi lisaks arvestada paar päeva, st rongiromantikud stardivad 7. juulil ja jõuavad tagasi umbes 25.juulil.  Ekspeditsioon algab Mineralnõe Vodõ’s. Mineralnõe Vodõst Terskoli külla sõidame bussiga.

Kuigi Elbrus pole väga tehniline mägi, põhiliselt tuleb loota oma tagajalgadele, on kõrgust siiski piisavalt ja mütsiga lööma ei saa minna. Elbruse läänetipp on 5642m ja idatipp 5621m. Põhimõtteliselt on võimalik soodsate ilmaolude korral heas vormis mägironijal mõlemad tipud ühe tõusuga ära teha. Kellele pole see oluline, võib piirduda vaid ühega. Ekspeditsioonile on oodatud ka need, kes soovivad lihtsalt aktiivselt puhata, koguda teadmisi ja kogemusi mägimatkamise ning mägironimise vallas. Sobilikke matkaradu allpool 4000m on külluses. Enne matka/tõusukatset viime mäejalamil läbi koolitused.

Täpsema tegevusplaani saadame juba reganutele. Plaanid võivad täpsustuda kohapeal sõltuvalt ilmaoludest ja kogunenud rahva kogemustest ja suutlikkusest. 

Osavõtutasu kuni 30.11.2018 400 EUR,  edasi 440 EUR. 

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab ekspeditsiooni organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus ekspeditsiooni alguspunkti ja tagasi. See on igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks enamvähem samaaegselt rajooni ning tagasi, kasutame professionaalse reisikorraldaja abi. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need ekspeditsioonil tekivad. Mägedes ööbime telkides  või hüttides, sõltuvalt grupi tõusstarteegiast. All orus kasutame kohalikke majutusteenuseid.

Lisakulud

Lisakuludena tuleks arvestada:

  • Lennu- või rongipiletid
  • Transfeerid Mineralnoje Vodõst Terskolli külla ja tagasi
  • Kohapealsed sõidud
  • Reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ning pagasikindlustus)
  • Vene viisa koos kindlustusega ning kohapealne passide registreerimine
  • Kohaliku looduspargi maks
  • Tõstukipiletid Tšegeti ning Elbruse nõlvadele
  • Toitlustamine all külas ning matkaperioodi vältel
  • Ööbimine Terskoli külas ja mägihüttides
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse rentimisel ja ostmisel.

 

Seni registreerunud

NB! registreerumisega tasub kiirustada, mida aegasmini otsus tehtud seda soodsam osavõtutasu. Viimasele hetkele ei saa otsustamist kindlasti jätta, kuna kuna Venemaa viisa ajamine võtab omajagu aega. 

Lisainfo

Karu,  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   52 77 540

Kalle, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  50 17 229

HP, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56  682 492

Vaata lisaks

Elbrus Summitpost

Elbrus Wikipedia