Previous Next

Alpide parimad via-ferratad (6.-13.09.2023)

Külastame Alpide parimaid via-ferrata radu Saksamaal, Austrias ning Itaalias. 7 ronimispäeva sisse mahub nii Euroopa parimate via-ferratade ronimine kui ka tõus Saksamaa kõrgema tippu Zugspitze (2962m) otsa.

Matkagrupp on täitunud, võimalik on registreeruda ootelisti!

Registreeru

Aktiivseid ronimispäevi on planeerinud 7. Täpsema programmi saadame juba registreerunutele.

Esimesed kaks päeva peatume me kuulsas Saksamaa linnas Garmisch-Partenkirchenis ning tõuseme mööda via-ferrata radu kahele kaunile Saksamaa tipule .

Järgmiseks sihiks on Austria, kus on plaan ronida maailma kõige pikemal redelil, mis on vaid paar aastat vana ning ehitatud vägagi omanäolise via-ferrata osaks!

Edasi liigume via-ferratade sünnikodusse Itaaliasse Cortina d’Ampezzosse, kus veedame järelejäänud päevad ronides Itaalia parimatel radadel.

Oludest

Via-ferratade alguspunktidesse liikumiseks kasutame me rendiautosid ning ööbime telkides lähedal asuvates kämpingutes. Õhtu- ja hommikusöögid valmistame ühiselt kämpingutes ning võtame kaasa ka suure ühistelgi, mis peaks meile varju pakkuma juhuks kui ilmataat otsustab meid ilmaga nöökida.

Gruppi juhib Karu.

Ettevalmistus

Alpide parimad via-ferratad sobivad edasijõudnud nipernaadidele, algajatele on need kahjuks liiga pikad ning tehniliselt rasked. Kuid edasijõudnutel on mida oodata ja nautida. Päevad on keskmiselt 6 tunni pikkused.

Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Vajalik on kindlasti omada isiklikku via-ferrata komplekti ning ronimiseks sobilikke jalanõusid. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.

Enne alpidesse minekut soovitame kindlasti aktiivselt matkata ning meelde tuletada ka via-ferrata põhitõed. Seda võib teha näiteks Nipernaadi Karula koolitusel

Osavõtutasu 300 EUR.

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 12 inimest.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – München (Saksamaa) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Autorendi ja kulunud kütusekulu jagame võrdselt grupiliikmete vahel
  • Toidu ning kämpingute ööbimise kulud jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus).
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi, kes ei koosta ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab vaid organisatoorsed  kulud. Palun tutvu Nipernaadi reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

Nipernaadi Reisitingimused