Previous Next

Tour of Mont Blanc (8.-17.07. 2018)

Mägimatk Mont Blanc' mägimassiivi ümbruses mööda Tour of Mont Blanc trassi ning teisi põnevaid piirkonna matkaradu. Ettevõtmine on mõeldud neile, keda tipu ronimine otse ei huvita või tahavad enne tippu veidi ümbruskonnas ringi vaadata ja eeltreeningut teha. Jõukohane igale inimesele, kes armastab mägedes konnata. 

Grupp on täis.

Registreeru

Kogu Tour of Mont Blanc marsruut on ca 170 kilomeetri pikkune mis kulgeb läbi kolme riigi (Šveits, Itaalia, Prantsusmaa) ning selle läbimiseks kulub 10–12 päeva. Tegemist maailma ühe populaarsema mägimatkamarsruudiga, mida läbib aastas kuni 10 000 inimest. Lisaks Blanci tourile on seal kandis lõputult igasuguseid raskemaid ja kergemaid radu, mida tasub väisata. Reljeef on vaheldusrikas - alpiaasad, moreen, kalju jne. Erivarustust seal vaja pole, käimiskepid on kategooriliselt soovitatavad.

Kui enamus rahvast marsruudil kasutab mägihütte, siis meie planeerime oma matka neist sõltumatult. Söök ja peavari (telk) on omal kaasas. Hüttides magame, sööme vaid siis kui ilm nöögib või mõni hütt satub sobival hetkel lõuna ajal teele jääma. See tähendab küll lisakoormust seljakotis, kuid tagab meile vabaduse magada ja süüa seal kus paremaks peame ja saame ise ka reguleerida päevateekonna pikkusi. Osalt järgime Tour of Mont Blanci marsruuti, kuid jätame endale vabaduse teha kõrvalpõikeid ilusamatate vaadtega ja vähem koormatud radadele.

Matkaks on meil aega 7 päeva ja  see, kui suure osa kogu marsruudist suudame läbida, sõltub grupi suutlikkusest/viitsimisest. Oma sõna võib sekka öelda mõistagi ka ilm. Logelema ei lähe, aga kuna me ei sõltu majutuskohtadest, saame asja teha täpselt oma suutlikkuse piiril. Gruppi juhib HP.

Lisaks matkajatele toimetab sealkandis ka Nipernaadi mägironijate grupp. Kellel huvi, võib peale matka nendega liituda baaslaagris.  Huvilistel on võimalus osa saada nende aklimati ja ettevalmistuslaagrist liustikul ning elada kaasa tõusule. Alpinistide baaslaager saab asuma Chamonix' kämpas.

Tutvuda tasub ka oru teiste linnadega. Chamonix pakub ohtralt võimalusi nii sportlikumaks kui ka mugavamaks äraolemiseks. Linnakeses on ohtralt igasuguseid raftingu, paraglide'i etc teenusepakkujaid ja mõistagi SPA ning lõputult söögikohti. Saab laenutada ka ratta ja sellega mõne põneva retke kas orus või mägiteedel teha. Soovi korral võib liituda ka alpinistide grupiga, kes plaanivad minna harjutama kohaliku tuntuima via ferrata peale.

Kohale saab kõige valutumalt lennates lennukiga Genffi, sealt edasi Chamonix´sse saab Alpibussiga. Kuid kes soovib, võib kamba kokku korjata ning ise autoga kohale veereda. Registreerunutele jagame infot, kust meile teadaolevalt saab kõige soodsamalt piletid hankida. Lennupileti hind sõltub sellest, kui varakult pileti ostate. Kuigi lennukipileti ostmine on loterii, siis enamasti mida varem see osta, seda odavam on. Lennu hind ei sõltu eriti sellest, kui pikaks ajaks minna.  Ettearvamatute asjaolude vastu aitab reisitõrke kindlustus. 

 
Matkal osalemiseks on vaja kindlasti registreeruda.
 
Matka osavõtutasu 250 EUR
 
 
NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud, nagu nt tõstukid, kämpad, mägionnid klapime jooksvalt, nii nagu need tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil.
 
 
Lisainfo

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 682 492

Kristel Kok - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Seni registreerunud