Previous Next

Tenerife: mägimatk, tõus Teide tippu, (19.-28.04.2019)

Kevadine matk Tenerife saarel, eesmärgiks saada aegsasti suvesoe kontidesse. Matkame saare metsades, laavaväljadel ning teeme tõusu Teide vulkaani (3718m) tippu. Võimalus ka rannapuhkust nautida.

Registreeru

 
Koale jõudmiseks tuleb leida lennuvariant. Lennupiletid on küll igaühe enda vastutusel aga selleks, et grupp saaks enamvähem ühel ajala rajooni, püüame nende ostmist koordineerida. Aitame lennu leidmisel ja ostmisel. Kõige mugavam variant oleks mõni tsarterlend. Odavlennud, mis ka sinna käivad, on viimasel ajal tänu streikidele väga ebausladusväärseks muutunud. Tenerifel on kaks lennujaama, eelistatavalt võiks maanduda lõunas (Tenerife Sur), kust sõidame liinubussiga matka alguspunkti. Reisi algus ja lõpp võivad mõni päeva siia sinna muutuda, sõltuvalt sellest, millised lennuvariandid õnnestub leida.
 
Matk ei ole nõudlik varustuse osas, küll aga eeldab osalemine normaalset füüsilist vormi. Mõnel päeval tuleb tõusumeetreid kilomeetri jagu. Päevad ise kestavad keskmiselt 6-8 tundi. Otseselt mugavusmatk see pole, kuid kui vaim valmis, peaks sellega hakkama saama ka varasema kogemuseta matkaja. Väga soovitatav on osaleda klubi õppematkadel, kus saab ennast/varustust testida ning ennast füüsiliselt vormi ajada. Gruppi juhib HP.
 
Matkale stardime Los Gigantose linnakesest. Aega matkaks oleme planeerinud 5-6 täispäeva, millega jõuab Gigantosest Pico del Teide alla matkata, teha rahulikus tempos tõusu ning mäest tagasi alla tsivilisatsiooni kulgeda. Laskumine on plaanis mäe lõunaküljelt Läbi Vilafori Las Americase kuurortlinnakesse, kus valitseb igavene suvi (üleval mägedes peab arvestama ka öiste miinuskraadidega). Marsruut on väga vaheldusrikas ja maaliline alates Elva stiilis männimetsast ja lõpetades kõrbelise maastikuga, kus kaktused on kõrgemad kui inimesed. Täpsema nimekirja varustuse osas saadame juba regitreerunud inimestele. 
 
Ööbimine matkal on planeeritud valdavalt telkides või kui olud võimaldavad, siis bivime. Üks sundööbimine katuse all tuleb teha loodukaitsealal mägionnis. Viimane on aga meeldiv ja puhas koht. Toidud pakime juba Eestis, nii saame otse rajooni minna, haarates möödaminnes kaasa vaid gaasi. Las Americases kannatab põhimõtteliselt ööbida ka rannas, kuid seda mitte päris linnas, kuna seal on oht langeda kotipoiste ohvriks. Mõõduka jalutuskäigu kaugusel on aga nn hipirand, kus peaks olema igati turvaline. Vajadusel saab abi meie tuttava Olavi käest, kes peab seal saarel oma reisifirmat Tenerife Kompassi. Ta suudab kindlasti välja sebida sobiva mitte liialt turistliku ööbimiskoha mõneks ööks. Kes soovib, võib Tenerifele tulla kas varem või lahkuda hiljem, et saaks täiega turismi nautida.
 
Lisaks rannas logelemisele võib aega sisustada näiteks sukeldumisega. Võimalus näha ja hullata merekilpkonnadega on neis randades väga tõenäoline. Varustuse ja sukeldumisgiidid saab kohapealt. Tegemist jagub nii litsentsiga sukeldujatele kui ka uudistajatele, kes võivad esimesed kogemused vee all saada proovisukeldumise vormis.  Lisalõbustuste vajalikkuse ja vormi otsustame matkale kogunenunud rahvaga. 

Matka osavõtutasu 300 EUR
 

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud.

Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi.  Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, otsime võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu bussipiletid matka alguspunkti ja tagasi, ööbimine linnades, mägihütis, grupitoit matkal ning säämised linnades klapime jooksvalt, nii nagu need tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil. Ka tuleb osalejal ise sõlmida oludele vastav tervise- ja reisitõrkekindlustus.

Grupijuhi rollis on HP.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo
HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 682 492
Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.