Previous Next

Talvine räätsamatk Lapimaal (14.12-20.12.2020)

Jõulude eelselt läheme Lapimaale tõelist talve ning põhjapõtru otsima. Läbime tõelises Lapimaa talves räätsadel 60 km pikkuse Hetta-Pallas matkaraja. Lisaks uudistame kauneid vaateid Ruka läheduses 3-mäe matkarajal.

Kohad grupis on täitunud!

Registreeru ootelisti

Kõige tähtsam – Lapimaal jagub tõelist talve, külmakraade ning lund lõpmatult! Mis oleks parem kui jõulueelselt matkarajal Lapimaa võlusid kogeda? Ehk õnnestub lisaks põhjapõtradele isegi virmalisi näha!

Oludest

Päevateekonnad on arvestatud mõõdukad (ca 15 km) ega eelda ülisportlikku vormi. Samas on aga talvematka ja räätsadega liikumise kogemus vajalik, et end Lapimaa talves räätsadel hästi tunda.

Täpsema varustuse nimekirja saadame registreerunutele.

Hetta-Pallase matkarajal ööbime matkaonnides ning Rukas mökkis. Onnides on kaminad ja pliidid ning seal saab mõnusasti ühiselt soojas sööki vaaritada ning magada. Teisel õhtul ootab meid ees ka kuum saun ning külm jääauk. Matkasöögid vaaritame ühiselt kodumaalt kaasapakitud toidust.

Lapimaale sõidame ise mugava väikebussiga. Sõiduks Lapimaale kasutame öörongi abi, et mugavamalt kohale jõuda.

Gruppi juhib Karu.

Kohti matkagrupis on lisaks grupijuhile 8.

Osavõtutasu 500 EUR

Täiendavad võimalikud kulutused:

  • Matkavarustuse rent / soetamine kui kõiki vajalikke asju endal ei ole
  • Reisikindlustus (tervise- ja reisitõrke kindlustus on kohustuslik)
  • Toidukulu kogu matkareisi vältel (va laevareis)

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ettevõtmise organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad.

Programm

E 14.12  Ennelõunal alustame sõitu Tartust ning koguneme lõunal Tallinna sadamas, pakime kogu vajaliku varustuse bussi ning sõidame laevaga Helsinkisse. Helsinkist edasi sõidame mugava autorongi peale ning magame öö selles samas autorongis. Järgmisel varahommikul jõuame Rovaniemisse ning sõidame bussiga matka alguspunkti.

T 15.12-R 18.12 Veedame räätsadel Hetta – Pallase matkarajal talvises tundras ning läbime kokku 60 km pikkuse talvise matkaraja. Matka lõppedes võtame ette bussisõidu Ruka suusakuurortisse.

L 19.12 Naudime räätsamatka Ruka läheduses 3-mäe matkarajal, kus läbime 14 km pikkuse matkaraja.

P 20.12 Hommikul alustame bussisõitu Helsinki suunas ning õhtul sõidame laevaga Helsinkist Tallinna ning bussiga Tartusse.

Registreeru ootelisti

Seni registreerunud

Lisainfo

Karu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540