Previous Next

Rattamatk RMK matkarajal, Peraküla-Aegviidu (11.-13.05.2018)

Tutvume Eesti RMK matkaradadega, sedakorda rattasadulast. Võtame ette Peraküla-Aegviidu vahele jääva rajalõigu. Ööbime RMK laagriplatsidel telkides või laavudes, toidu vaaritame üheskoos matkapliidil. 3 matkapäeva, kokku 192 km. Õhtuti lõbus seltskond ümber lõkke, eriti 12 mail :). Matkaga saab liituda ka poole pealt laupäeva hommikul.

Registreeru

Nagu öeldakse, enne, kui lähed Pariisi, käi ära Nuustakul. Sestap oleme ette võtnud Eesti kaunimate kohtadega tutvumise, milleks suurepärase võimaluse pakuvad RMK poolt loodud matkarajad. Aegviidu kandis oleme tali- ja mägimatka kooli raames juba ringi konnanud, seekord tutvuks Lääne-Eesti eluoluga ratta sadulast. Alustame Perakülast ja lõpetame Aegviidus.

Seda matka võib võtta ka kui rattamatka kooli, mille käigus saab praktikas ära kontrollida, kuivõrd selline matkamine Sulle üldse meeldib, ning kas varustus on sobiv. Saadud kogemusi saab edasi arendada kaugmatkadel. Kui rahvast koguneb piisavalt, paneme käima ka saateauto, mis suurema laagrikolu laagriplatsile ette viib ja on turvaautoks neile, kellel vaim, jõud või tehnika alla vannub. 

Päevane teekond sõltub kogunenud rahva kogemustest ning suutlikkusest. Matkaraja kogupikkus on umbes 192 km, seega päevateekond saab olema 60 km ringis, mis võiks olla algajatele päris korralik väljakutse. Kui teele jääb midagi vaatamisväärset, teeme peatusi. Algus on planeeriutud reedele, seega tuleks üks päev tööst vabaks teha. Aga kui see pole kuidagi võimalik, siis saab pundiga liituda ka laupäeval poole marsruudi pealt.

Kuigi matk pole väga pikk, on nõuded varustusel ikka samad mis täies mõõdus matka puhul. Pole vahet kas ööbid väljas 1 öö või terve nädala, vaja läheb samu asju. Rattamatka varustuse kohta saad ettekujutuse rattamatka varustuse näidisnimekirjast.

Ööbimsed on planeeritud RMK ametlikel ööbimsikohtadel, kus on spetsiaalsed telgiplatsid ja lõkkekohad. Teatavasti on sellel ajal Eestimaal looduses lõkke tegemine rangelt keelatud. Toidu vaaritame matkapliidil, matkaköögi komplekteerime Klubi varudest, koostame menüü ja varume ka toiduained. Teele jääb ka poode, kust saab oma ostlemisvajadust rahuldada. Õhtud veedame lõkke ääres. Ilma osas ei tea garantiisid mõistagi anda, kuid valmis peame olema igaks ilmaks.

Täpsema matkaplaani ja ka info, kus laupäeval grupiga liituda saab, saadame juba registreerunud rahvale. 

Osavõtutasu 30 EUR, mis katab nii korralduslikud matkaköögi kui ühistoidu kulud. Osavõtutasu ei sõltu sellest, mis hetkel matkaga liitutakse.

Registreeru

Seni registreerunud

Lisainfo

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56682492

Rattamatka varustuse näidisnimekiri

Varustuse rent

RMK Peraküla - Aegviidu matkarada