Previous Next

Nepal, Everesti baaslaager, Lobuche tipp 6119m (6.-27.10.2019)

Kaks ühes reis, sobib nii lihtsalt trekkijatele kui mägironijatele. Algatuseks teeme kõik üheskoos Gokyo järvede treki, edasi suunduvad mägironijad Lobuche baaslaagrisse ja üritavad tippu jõuda, trekkijad aga külastavad Everesti baaslaagrit. Reis lõppeb Kathmandu vaatamisväärsustega nagu tavaliselt.

Registreeru

Matkame ühel populaarsemal trekirajal Kumjung`i orus, teeme kõrvalpõike Gokyo kõrgjärvede juurde, mis säästab meid massiturismist ja annab korraliku aklimati. Väisame Kokyo Ry tippu (5340m), ületame Nepali suurima  liustiku  Ngozumpa ja tõuseme Chola kurule (5420m), kust laskume Everesti treki tavarajale. Edasi kulgeb tipugrupp Lobuche baaslaagrisse, trekigupp Everesti baaslaagrisse. 

Reis kestab  kolm nädalat, sest kui juba nii kaugele minna, siis nädalast või ka kahest oleks ilmselgelt vähe. Matka/trekkimise osa ei nõua spetsiaalettevalmistust aga kõrgust kogneb omajagu. Soovitused, sh. ka mida varustusest vaja läheb, anname registreerunutele hiljem. Puuduvat on võimalik rentida/osta kas klubist või kohapealt. Lobuche ronimine eeldab siiski varasemat mäeronimise kogemust. Väga soovitatav on osaleda klubi matkakoolitustel. Matkal kõnnime 6-8 tundi päevas, sestap võiks parema enesetunde huvides ihule enne reisi väikse liikumiskoormuse anda.

Kuivõrd kohapealse teenuse hinnad on mõistlikud, plaanime nautida täisteenindust, so palkame kohapealt endale kandjad, sööme ning magame teemajades. Seda enam jääb aega iseenda, hea seltskonna ja kaunite loodusvaadete nautimiseks. Matka käigus tõuseme enam kui 5,4 km kõrgusele. Õhutemperatuur on suhteliselt soe, asetsevad Himaalaja mäed ju üpris lõunas. Siiski on vajalik aklimatiseerumine. Reisiplaanis oleme sellega ka arvestanud.

Tipugrupp vajab ka mägivarustust ja oskust sellega ümber käia, ülemised ööbimised on telkides.

Reis algab ja lõppeb Nepaali pealinnas Kathmandus, kus saab üle vaadata sealsed ajaloolis-kultuurilised vaatamisväärsused. Aega selleks on plaanitud piisavalt.

Täpsema reisprogrammi ja soovitused varustuse osas saadame registreerunutele.

 

Osavõtutasu 1990-2680 EUR (sõltub, kas valida ronimine Lobuche mäele või matkata Everesti baaslaagrisse). Sellele lisanduvad lennupiletid Kathmandusse ja tagasi ning Nepaali viisa, mille Eesti kodanik saab soetada Kathmandu lennujaamast. Vajalik on ka korralik kindlustus (eeskätt tõrke- ja tervisekindlustus, tipuhuvilistele ka mäekindlustus). 

Osavõtutasus sisaldub:

  • Majutus linnades ja trekil
  • Transefeerid ja siselennud Nepaalis 
  • Kandjate teenus trekil (sisaldab ka kandjate kindlustust)
  • Rahvuspargi maks, treki luba
  • Tipugrupil kohalik mägigiid, mägikandjad, telgid, madratsid, mäemaks
  • Toitlustamine ( täistoitlustus trekil/mäel, hommikusöögid hotellides)
  • Vajadusel sulejope, -magamiskott
  • Eestikeelne reisisaatja /mägigiidid
  • Organisatoorsed kulusid

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Kalle Hansen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  5017229

E-Turist reisitingimused