Previous Next

Nepal, Tiibet: rännak ümber Kailashi (15.05-08.06.2021)

Reis viib meid Nepali ja Tiibeti eraklikku lääneosasse, kus asub Kailash, mis kõigi dharmausuliste jaoks on kõige püham mägi. Alustame Nepalis mõõdukatel kõrgustel, mis valmistab meid ette Kailashi ringi (kora) tõsisteks pingutusteks, kus maksimaalne kõrgus ulatub kuni 5630meetrini. Reisi lõpetame Lhasa ja Kathmandu vaatamisväärtustega.

Registreeru 

Reis on mitmekesine, kestab üle kolme nädala, aga kui juba nii kaugele minna, siis nädalast või ka kahest oleks ilmselgelt vähe. Üritame saada parima ülevaate kohalikest vaatamisväärsustest. Matka/trekkimise osa ei nõua spetsiaalset tehnilist ettevalmistust, kuid aklimatisatsioon peab olema hea. Kõrgused on arvestatavad. Soovitused, sh ka mida varustusest vaja läheb, anname registreerunutele hiljem. Puuduolevat on võimalik rentida/osta kas klubist või Kathmandust.

Päevas kõnnime 6-10 tundi, sestap võiks parema enesetunde huvides ihule enne reisi väikse liikumiskoormuse anda. Paha mõte pole ka klubi matkakoolitustel osalemine.

Kuivõrd kohapealne teenindus on suhteliselt odav, on plaanis matkal nautida täisteenindust, so palkame kohapealt endale kandjad, sööme ning magame teemajades. Seda enam jääb aega iseenda, hea seltskonna ja kaunite loodusvaadete nautimiseks. Matka käigus tõuseme kohati enam kui 5km kõrgusele. Õhutemperatuur on seal suhteliselt soe, asetsevad Himaalaja mäed ju kaugel lõunas, siiski on vajalik aklimatiseerumine. Reisiplaanis oleme sellega ka arvestanud.

Reis algab ja lõppeb Nepaali pealinnas Kathmandus, kus igaüks saab üle vaadata sealsed ajaloolis-kultuurilised vaatamisväärsused. Aega selleks on plaanitud piisavalt.

Retke ümber Kailashi mäe loetakse üheks pühamaks kõigi dharmausiliste (budistid, dsainistid, hinduistid jne) jaoks. Eristatakse sisemist ja välimist palveringi (korat), kusjuures enne ei tohi üldjuhul sisemisele ringile minna enne kui pole välimist 12 korda läbitud. Palveringi käigus tuleb ületada ka üle viie tuhande meetrine kuru, aga kui selle tarvis piisavalt aega võtta ja rahulikult aklimatiseeruda, ei tohiks see üle jõu käia.

Reisiplaan

Osavõtutasu 4650 EUR, mis sisaldab:

 • majutusi hotellides ja teemajades koos hommikusöögiga (treki Nepaali osas ka lõuna- ja õhtusöögid),
 • lennu- ja maatransporti Nepaalis ja Tiibetis,
 • giid-saatja Eestist ja kohalike giidide teenused,
 • kandjad/jakid trekil,
 • Kailashi piirkonnaload, rahvusparkide maksud ning Hiina viisa,
 • organisatoorsed kulud.

Detailsema loetelu saadame huvilistele.

Lisakulud

 • Lennupiletid Kathmandusse ja tagasi, suurusklass umbes 680 kuni 980 EUR. Mida varem otsustada, seda soodsam on tõenäoliselt pilet.
 • lõuna ja õhtusöögid linnades ja matka Tiibeti osas
 • tervise- ja reistõrke kindlustused
 • Nepali viisa lõiv 40 USD (tasutakse riiki sisenemisel lennujaamas)
 • puuduva varustuse rentimine, vt Klubi rendiprojekti

Tavaliselt on ka soe dušš teemajades eritasu eest ning heaks kombeks on jätta väike jootraha kandjatele.

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

Kalle Hansen See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  5017229

E-Turist reisitingimused