Kirkade ja kasside tellimine

Hübriidkirka Stubai Pro Star

Stubai pro star pisiTootja Austria firma Stubai. Nn hübriidkirka, mis sobib nii liustikul liikumiseks kui ka lihtsamaks ronimiseks. Kirka vars on kergelt kaarja kujuga, mis on abiks, kui on vaja järsemal lõigul ronides kirka hammas jäässe toetada. Tera kuju ja suund tagab kirka parema jäässe haakumise ning säästab ronimisel sõrmenukkisid.

Tera on valmistatud karastatud terasest, T (technical) markeeringuga. Kestab ka tõsisemat jää raiumist nt ööbimiskoha ettevalmistamisel. Komplektis on vastupidav käerihm. Hea valik, kui plaanis on tõsisem mägimatkamarsruut või mõni lihtsama tehnilise tasemega tipuvallutus.

Optimaalse pikkuse valiku rusikareegel võiks olla, et sirgelt seistes ja alla rippuvas käes terast kirkat hoides, peaks kirka alumine teravik ulatuma umbes pahkluuni. Mõistagi on inimeste käed ja kehad veidi erinevate proportsioonidega ja ka inimeste käimisharjumused erinevad, aga üleltoodud põhimõttest lähtudes väga mööda ei tohiks panna.  

  • Pikkused   59cm (160-170 cm pikkusega inimesele), 66cm (170-180 pikkusega inimesele,) 73cm (180+ pikkusega inimesele)
  • Kaal  615-715g
  • Hind  99 EUR

Telli siit

Kirkatera kaitse

terakate

 

Universaalne elastsest plastikust terakaitse, mis aitab vältida vigastusi, mida terav kirka võib tekitada enda või teiste varustusele. Sobib enamuse kirkade teradele. Pikkus kummiga reguleeritav. Tootja Black Dimond.

 

 

 

  • Hind 10 EUR

Telli siit

Kassid GT Nuptse Evo Classic

 

kassid

Klassikalised nn rihmkinnitusega käimiskassid, mida saab kasutada iga matkasaapa või kasvõi tossuga :). 12 hammast tagab hea haakumise ka rasketes jääoludes. Kuigi kassid on eeskätt mõeldud jäisel marsruudil liikumiseks, saab nenedega ka lihtsamat jääseina ronida. Antobot vahetald hoiab ära lumepakkide tekkimise talla alla. Reguleeritavad suures vahemikus (jalanumber 36 - 47). Vastab EN893:2010 nõuetele, UIAA poolt sertifitseeritud. Tootjaks Itaalia firma Climbing Technology

 

 

  • Materjal - karastatud teras
  • Kaal   945g
  • Hind   85 EUR

Telli siit

Kassikott

kassikott

Lihtne kassikott, mis säästab muud varustust kassi tervate hammaste  ja pori eest, kui võtad kassid peale mudasel jääl kasutamist jalast ära ning pakid seljakotti.

 

 

 

 

  • Hind 11 EUR

Telli siit