Previous Next

Sloveenia, Triglavi rahvuspark (12.06-20.06.2019)

7 päevane mägimatk Julia Alpides asuva Triglavi rahvuspargi matkaradadel. Külastame paari kaunist mäetippu ning üritame ronida ka Sloveenia kõrgeima mäe Triglav (2864m) tippu.

Kohad grupis on täitunud, soovitame alternatiivina matka Madeiral.

Registreeru ootelisti

Triglavi rahvuspark on Sloveenia vanim ning ühtlasi üks Euroopa suurimatest looduskaitse aladest. Triglavi mäetipp on leidnud koha nii riigi rahatähtedel kui ka rahvuslipul. Ronida Triglavi tippu on igale sloveenlasele rahvuslik auasi, midagi sarnast, nagu jaapanlaste traditsioon vähemalt kord elus käia ära Fuji tipus.

Juunis on Sloveenias juba meie mõistes suur suvi. Ilmavana jonnimiste vastu pole muidugi keegi kaitstud ja palava päikse kõrval võib ka vihma tulla.

Matk ei eelda kõrgmägede kogemusi, aklimatti ega spetsiaalset varustust. Kui on piisavalt tarmukust ja normaalne füüsiline vorm, saab sellega hakkama iga nipernaadi hingega inimene. Hea mõte on enne matka teha kaasa mõnel eestimaisel retkel ja/või osaleda õppematkadel.

Seitsme aktiivse päeva sisse mahuvad nii ühepäevased retked, kui kahepäevased matkad. Üheks sihiks on jõuda ka Sloveenia kõrgeima mäe Triglavi tippu. Triglavi ronimiseks marsruuti, millel tuleb läbida ka väike via ferrata lõik. Tegemist on ühe lihtsa karniisiga, millel julgestuseks on pandud tugitrossid. Kui keegi soovib mõne matkapäeva vahele jätta ja puhata, siis on see võimalus alati olemas.

Vajaliku varustuse osas, mida pole palju, anname täpsemad juhtnöörid reisile registreerunutele. Varustuse osas pole vaja liialt muretseda, nõudmised sellele pole kaugeltki nii suured kui tavalisel mägimatkal. Kerged ja mugavad matkasaapad ja korralik seljakott on enamvähem ainukesed "ranged" nõuded. Kerge varustus on matkapäevade läbimise eelduseks, liigume võimalikult kergete seljakottidega.

Sööme ühiselt linnades asuvates söögikohtades või hüttides. Matkalõunad ostame kaasa kohapealt. Ööbimiseks kasutame nii linnades asuvaid majutusvõimalusi kui ka mägedes asuvaid hütte. Telkida Triglavi rahvuspargis ei lubata ja seda kontrollitakse karmilt.

Grupi maksimaalne suurus koos grupijuhiga 10 matkajat.

Osavõtutasu 300 EUR.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud.

Kohapeal liikumiseks rendime lennujaamast rendiauto. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti Sloveeniasse ning tagasi. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu autorent, kütus, ööbimine linnades ja hüttides, toitlustamine kogu matka vältel klapime jooksvalt nii nagu need tekivad. Lisaks tuleb osalejal ise sõlmida oludele vastav tervise- ja reisitõrkekindlustus.

Kohad grupis on täitunud, soovitame alternatiivina matka Madeira saarel.

Registreeru ootelisti

Seni registreerunud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Triglav

Triglavi rahvuspark