Previous Next

Talvine õppematk (8.- 9.02.2020)

2-päevane õppematk, kus lisaks looduse nautimisele õpime talvistes oludes liikuma ning külmas ööbima ja toitu valmistama. Hädavajalik ettevõtmine kõigile, kes soovivad osaleda mõnel suusamatkal, väga kasulik ka neile kel plaanis mõni tipuekspeditsioon nagu nt Mnt Blanci tipp või Aragats Armeenias.

Registreeru

Koolitus toimub matka vormis, mis on nagu matk ikka selle vahega, et instruktorid kommenteerivad, selgitavad matka käigus mida matka õnnestumiseks on vaja teada ja osata. See on hea võimalus oma teadmiste, oskuste kui ka varustuse testimiseks. Koolitus algab juba enne matka üle neti, mille käigus iga osaleja peab selgeks saama, mida üldse kaasa võtta, kuidas seda kaasa pakkida ning kust vajalikku varustust leida.

Matka koha valime selle järgi, kus toimumise ajal on kõige tõenäolisem talve ja lund leida. See võib toimuda kas Otepääl või nn Ida Virumaa mäestikus. Oluline, et seal oleks piisavalt reljeefi. Ideaalis toimuks see lumes, sestap on eelistatud kohad, kus hetkel Eestimaal lund on. Aga me ei lase ennast morjendada ka sellest, kui tali täitsa taeva jääb. Ei saa ju ka mägedes alati ilma valida, sestap olgu ilm milline tahes, õppus toimub igal juhul.

Koolitus on vajalik kõigile, kes plaanivad tuelvikus osa võtta mõnest räätsa-või suusamatkast, kas siis veebruari lõpus talimatkal Eestimaal või mõnel tipuekspeditsioonil.  Eeldab ju iga korralik tali/mägimatk või alpinistlik tipuvallutus oskusi lumes ja külmas hakkama saada.

Matka käigus õpime, kuidas külmööbimisel oma telgielu/olu nii organiseerida, et uni oleks magus ning kuidas ka väikse telgis esikus saab lobi valmis keeta. Väga soovitatav koolitus kõigile, kes pole varem lumes telkinud ega endale matkapliidil süüa keetnud. Võimalusel õpime tundma ja kasutama matkasuuski, seda nii horisontaalasel pinnal liikumiseks kui mäest tõusul ja laskumisel. Katsetame ka kassidega käimist ja teineteise julgestamist küiega. Asja konkreetne vorm sõltub ilmaoludest.

Koolituse laagri osas vaatame üle külmadesse oludesse sobiva ööbimisvarustuse, kuidas magamiskotti kasutada ja vajadusel selle soojapidavust reguleerida, millist telki ja kuidas kasutada ning kuidas olemist telgis mõnusaks ja ohutuks muuta. Ööbimiseks kasutame kas suuri köetavaid ühistelke, mis kuuluvad meie suusamatkade standardvarustusse või siis kes soovib proovib külmööbimist väikses telgis, milleks ta peab kaasa võtma sobiva matkatelgi ning magamisvarustuse. Vajadusel saab selle rentida klubist. Õpime telgielu selliselt korraldama, et soojakadu oleks minimaalne. Kui olud on sobivad ning jaksu jätkub, ehitame ka iglu.

Toitlustamise koolitusel tutvume esmalt matkaköögi organiseerimisega suurema grupi toitmiseks, teiseks osas aga vaatame üle nn egoistipliidid, mida saab kasutada kas päris üksi või väiketelgis. Ühtlasi räägime selgeks, mida toidust üldse matkale kaasa kannatab võtta (nn matka kokaraamat) ja tutvume erinevate matkapliitide hingeeluga. Menüü ja toiduained on koolitajate poolt.

Koolituses osalemine eeldab talimatkaks sobivate riiete ja jalanõude olemasolu. Enne koolitusele tulemist võiks juba kodus tutvuda talimatka varustuse näidisnimekirjaga ja selle põhjal koolituseks asjad kaasa pakkida. Kõhkluste korral küsige nõu korraldajatelt. Täpsema programmi ning nimekirja koolitusmatkal hädavalikust saadame välja juba registreerunud inimestele. Matkasuuski saab rentida klubi vahendusel, hädapärast saab hakkama ka tavalise murdmaasuusaga. 

Matk toimub kui osalejaid on vähemalt 6. Instruktori rollis HP ja Kristel


Osavõtutasu kuni 15.12 - 50 EUR

Osavõtutasu pärast 15.12 - 60 EUR

Lisakulud:

  • Matkasuuskade või räätsade rent
  • Muu matkavarustuse rent, nagu nt telk, soe magamiskott, sulejope jne

Spetsiaalvarustus nagu kassid, köied jmt tulevad korraldajate poolt

Kindlasti tuleb ettevõtmisele ka registreeruda.

Kohale saab kas rongiga või autoga. Autode osas püüame koopereeruda, milleks ikka niisama bensu põletada. 


Lisainfo

Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 53 918 789

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56 682 492

Seni registreerunud