Previous Next

Mallorca, GR 221, Tramuntana mäestik (09.-19.09.2021)

Suve ajatamise matk Mallorca saarel, mille vältel  on plaanis on läbida ca 173 km pikkune GR221 matkarada Tramuntana mäestikus. Matka lõpetame mõnusa rannapuhkusega, et akud suviseks matkahooajaks korralikult täis laadida.

Registreeru

Tramuntana mäestik on kantud UNESCO rahvapärandi registrisse. GR 221 pakub võimaluse matkata saare lõunaosast põhjaosasse kasutades selleks vaid kitsaid mägiteid ning jalgradu. Rajalt saab nautida kauneid vaateid helesinisele Vahemerele ning avastades väikseid orgudesse peidetud mägikülasid.

Matk ei ole nõudlik varustuse osas. Täpsema nimekirja ja matkaplaani varustuse osas saadame juba registreerunud inimestele. Puuduva varustuse saab rentida klubist. Matkapäevadel liigume kerge seljakotiga ning endaga kaasas kanname lisaks joogipudelile vaid sooje varuriideid. Tehniliselt on matkapäevad lihtsad ega nõua spetsiifilist ettevalmistust, kuid kindlasti eeldab see head füüsilis vormi ja oskust matkaradadel ökonoomselt liikuda. Keskmisel on ühe matkapäeva pikkus 6-8 tundi, mille jooksul läbitakse kuni 1000 tõusu/laskumismeetrit.

Saarel ööbime vastavalt võimalustele hostelites, mägionnides ning hotellides. Magamisvarustust me saarele kaasa ei võta, kõik ööd veedame katuse all. 

Kohale jmugavalt lennukiga, nii saarele kui saarelt ära lendamiseks leiab lennuvariandi, kus kohale saab1 päevaga. Kes soovib, võib Mallorcale tulla kas varem või lahkuda hiljem, et saaks saarel täiega turismi nautida. Vaatamisväärsusi jagub mitmeks nädalaks ja ka liivarandadest puudust tule. Tähelepanu väärib ka kohalik veinikultuur. Saarel liikumiseks kasutame ladusalt toimivat kohalikku bussitransporti.

Grupi minimaalne suurus koos grupijuhiga 4 ning maksimaalne 12 matkajat.

Grupijuhi rollis on Karu.

Osavõtutasu 300 EUR

Lisakulud

  • Lennupilet Madeirale ja tagasi, 150 – 300 EUR (lähtudes sellest kui otse ning kui mugavalt soovite lennata)
  • Majutus saarel (vastavalt võimalustele, mis liiki majutust on pakkuda konkreetses külas / linnas)
  • Toitlustus kogu reisi vältel (söömiseks kasutame eelkõige kohapealseid väikseid restorani, kus pakutakse suurepäraseid mereande ning loomulikult kõik võimlaikke Lõuna-Euroopa toite)
  • Puuduva varustuse rentimine, vaata Klubi rendiprojekti.
  • Tervise- ja reisitõrke kindlustus (kohustuslikud)

Registreeru

Seni reganud

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ettevõtmise organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad. 

Lisainfo

Karu See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  52 77 540

Serra de Tamuntana mäestik

Es Torrent De Pareis kanjon

Turismirada GR221