Previous Next

Kreeta mägimatk ja ronimine kanjonites (26.08-2.09)

Nädalajagu seiklusi Kreeta fantastilistes inimtühjades kanjonites. Turnime ennast soojaks mõnes lihtsamas kanjonis, lõppeesmärgiks on teha luuret Tripiti ja/või Kladose kanjonis, kuhu turistid üldiselt ei sattu. Peale matka Retsina ja Ouzu ning tavernad oma hõrgutistega. Lennukiga kiirelt sinna ja tagasi. Jääb aega ka rannas logeleda.

Registreeru

Kuna Lefka Oris on suurem osa kanjoneid ja muid radu juba läbi kammitud, on aeg läbi käia ka need, mida seni aukartlikult vältinud oleme. Eeskätt sihime siis Tripiti ja/või Kladose kanjonit, millest viimasel on kuni 60m vertikaalsed astangud, millest mööda ronida ei saa. Kaasas on vajalik ronimisvarustus ja eesmärgiks oludega neis kanjonites lähemalt tutvuda ja kui asi on grupile jõukohane, ka ära ronida. Vajadusel teeme grupile veel enne matkale minekut eritreeningu Karula Veskil.

Sissepääs Kladose kanjonisse algab Omalosi platoolt. Sinna saab kas bussiga sõites või siis mööda matkaradasid/kanjoneid. Täpsema marsruudi otsustame alles siis, kui punt formeerunud, kuid tõenäoliselt käiks/roniks paari päeva jooksul ennast soojaks ja siis läheks põhiettevõtmise kallale. Ideaalis oleks see laskumine Kaldose kanjonit mööda, aga kui vaim ja ihu selleks veel valmis pole, siis lepime ka Tripitiga. Püüame ajaga nii rehkendada, et lõppu jääks paar päeva puhukuseks mere ääres, mis ühtlasi oleks meile ka varupäevadeks, kui kõik ei kulge päris plaanipäraselt.

Varustus on tavapärane soojale ja kuivale piirkonnale sobilik kolu, kuid püüame minna võimalikult kerges lastis. Isegi telgid jätaks maha. Tuleb ju lisaks kaasa võtta ronimiskola (julgestusvööd, kiiver, köied etc) ja igaks juhuks läheme laskumisele ka korraliku veevaruga. Täpsemad juhtnöörid saadame reganud inimestele. Ronimiskola saab vajadusel ka klubist rentida.

Toitumine on organiseeritud selliselt, et kus võimalik, sööme kohalikes söögikohtades, ülejäänud aja, eeskätt mägedes, vaaritame söögi oma kaasa võetud produktidest matkapliitidel. Matkamenüü koostame ja toidud pakime juba Eestis.

Üldiselt on septembris Kreetal veel meie mõistes suvi, laplaste mõistes saun :), kuid alati võib ette tulla ka ilmavana jonnimist. Päiksepõletuse oht on reaalne. Väga oluline oleks kokku saada Karula ronimiskoolitusel, selleks et osata teineteise oskusi hinnata. Sõltume ju sellel marsruudil olulisel määral teineteisest.

Kohti grupis 8.

Osavõtutasu 600 EUR


NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud. Selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme broneerinud lennupiletid. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil.

Registreeru

Seni reganud

Lisainfo

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 566 82492

Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5391 8789

Lefka Ori

Klados

Tripiti

E4 matkarada