Previous Next

Mägimatk Korsikal GR20 rajal (28.08-9.09.2018)

2 nädalane suvepikendus Korsika saarel, 10 päevane matk fantastilisel GR20 matkarajal, tõusud saare kahe kõrgema tipu Monte Cinto ja Monte Ritondu otsa.

Registreerunute piirarv on täitunud, aga võimalik on registreeruda ootelisti.

Registreeru

Korsika GR20 matkarada loetakse üheks maailma parimaks, samas ka üheks raskeimaks matkarajaks. Plaanis on läbida ainult raja põhjapoolne osa ning teha sedagi pisut teisiti kui tavaliselt. Lisaks matkamisele GR20 rajal teeme tõusud saare kahe kõrgema tipu (Monte Cinto – 2706m ja Monte Ritondu – 2622m) otsa.

Matk ei ole nõudlik varustuse osas, küll aga eeldab selle matka läbimine väga head füüsilist vormi. Matkapäevadel tuleb tõusta ja laskuda keskmiselt 1000 meetrit päevas ning päevad ise kestavad keskmiselt 6-8 tundi. Seega mugavusmatk see pole, kuid iga kogenum matkaja peaks sellega kenasti hakkama saama. Gruppi juhib Karu.

Oludest

Üldiselt on septembris Korsikal veel meie mõistes suvi, laplaste mõistes saun, kuid alati võib ette tulla ka ilmavana jonnimist.

Matk ei eelda kõrgmägede kogemusi, aklimatti ega varustust. Kui on piisavalt südikust ja normaalne füüsiline vorm, saab sellega hakkama iga nipernaadi hingega inimene. Radiaalid tippudesse on fakultatiivsed. Kes ei taha või jaksa neid kaasa teha saab see aeg rahulikult hinge tõmmata ning puhata. Kaljuronimist ette ei tule, küll on aga nii rajal kui ka tiputõusudel kohti, kus saab nelikveo sisse lülitada ning scrambling’t nautida.

PS! Kuna matkapäevad on pikad, siis on hea füüsiline vorm vägagi oluline. Iga päeva õhtuks peame järgmisse laagripaika välja jõudma, selleks et vett ja toitu saada! Kui kellegi jaoks peaks marsruut liiga raskeks osutuma, on võimalikud shortcutid rajoonist välja.

Matka esimesed ja viimased päevad ööbime linnades asuvates kämpingutes, marsruudil hüttide juures telkides. Hüttides ööbimist ette ei broneeri ning arvestame kaasavõetud telkidega. Aga kui hüttides peaks olema vabu kohti, siis saab soovi korral ka nendes ööbida.

Vajaliku varustuse osas, mida pole palju, anname täpsemad juhtnöörid juba reganud inimestele. Arvestama peab, et kogu reisile kaasa võetud kolu on matka jooksul endaga kaasas, seda ei ole kuhugi maha jätta. Varustuse osas pole vaja muretseda, nõudmised sellele pole kaugeltki nii suured kui tavalisel mägimatkal. Kerged ja mugavad matkasaapad ja korralik seljakott on enamvähem ainukesed "ranged" nõuded. Kerge varustus on matka läbimise eelduseks, liigume võimalikult kompaktsete seljakottidega. Samas tuleb meil kaasa tassida telke jm magamiseks vajalikku, soojad ja veekindlad riided ning päeva vesi ja matkaköök.

Toiduained ostame hüttidest, mille vahetus läheduses me ööbime ning söögid vaaritame ühiselt matkapliidil. Kanname alati endaga kaasa ka söögivaru üheks päevaks, seda juhuks kui mõni hütt peaks ootamatult suletud olema! Vajaliku vee võtame hüttidest ning kaasas kanname vaid 1 päeva veevaru.

Grupi minimaalne suurus koos grupijuhiga 4 ning maksimaalne 10 matkajat.

Osavõtutasu 300 EUR.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab matka organisatoorsed kulud. 

Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi.  Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud nagu rongipiletid matka alguspunkti ja tagasi Korsika saarele, ööbimine linnades, ööbimine soovijatele hüttides vabade kohtade olemasolul, toitlustamine kogu matka vältel ning linnades oleku ajal klapime jooksvalt, nii nagu need matkal tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil. Lisaks tuleb osalejal ise sõlmida oludele vastav tervise- ja reisitõrkekindlustus.

Registreeru

Seni registreerunud

Lisainfo

Karu  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  52 77 540

GR20

Monte Cinto 

Monte Ritondu