Previous Next

Kiviõli suusapäevad (10.-11.02.2018)

"Suusasoojendus" Eesti kõige kobedamatel mäesuusanõlvadel. Hea koht algõppeks. Edasi võib oma sõiduoskust arendama minna kuhugi rahulikele nõlvadele Põhjamaades, nt Himosele. Oodatud on kõik suusatavad nipernaadid, kes tahavad oma suuskadel rooste maha saada ning kontrollida, kas ihu on mäesuusa hooajaks valmis. Võimalik, et katsetame ka laskumist matkasuuskadega.

Registreeru

Kiviõli suusanõlvad on väga sobiv koht, kust alustada tutvumist mäesuustamisega. Kahe päeva jooksul saavutab ka päris nullist alustaja esmase kontrolli suuskade üle. Asukoht on tallinlastele suhteliselt lähem kui Otepää, rääkimata siis päris suusamägedest kaugetel maadel. Päris suusamägedele on mõtet alles siis minna, kui esmane kontroll suuskade üle olemas. Siis saab mägedes olemist ka nautida, selmet süda kurgus oma liikmete lõhkumisega riskida. Hinnavahest ei tasu rääkidagi.

Ettevõtmise kandev idee on "seltsis segasem". St et mõnusa pundiga on seal lustida vahvam kui üksi või ainult sõbra/perega. Mõistagi saab igaüks ka ise ennast sinna kohale vedada, aga ühiselt saab optimeerida nii transporti kui majutust. Ka saab tagasisidet ning teineteiselt ühteist ehk ka õppida. Kui peaks kogunema kriitiline hulk päris algajaid, saame organiseerida mäesuusa algõppe kursuse. Selle käigus ehitame sammhaaval üles esmased suusajuhtimise vilumused, vastavalt igaühe individuaalsele arengutempole. Koolitus sobib vanusele 6-60+ aastat ja füüsiliste vigastuste oht on minimaalne. Püüame sõite võimaluste piires ka filmida, pärast on vahva vaadata.

Plaanis on kaasa võtta ka nö vana kooli peaaegu sirged mäesuusad, et soovija saaks proovida, kuidas sellistega sõita on. Ka tahaks ära proovida, kuidas on matkasuuskadega laskumine. Meie eelmine talvine Halti kogemus näitas, et matkasuuskadega laskumine on kaunis koomiline vaatepilt ka nende inimeste puhul, kes ennast mäesuusaga muidu väga kindlalt tunnevad. Püüaks tulevase aastavahetuse Halti suusamatka jaoks paremini valmis olla.

Kohale ja tagasi sõitmise osas püüaks koopereeruda, vajadusel võtame rendibussi. Alternatiivina saab Tallinnast kohale rongiga, tartlastel tuleb siiski kas auto või rendibussi variandi peale loota.

Ööbima plaanime jääda mõne km kaugusel Maidlasse. Kohe nõlva all asuv hostel kipub olema täis 

Kui endal suuski pole, saab need kohapealt rentida. Vajadus tuleks aegasti selgeks saada, et saaksime rendikeskuses need broneerida. Siis ei pea pikalt järjekordades passima või ka ootama, et midagi üldse vabaneks. Sama kehtib mäepileti kohta, need telliks ette ja väldiks järjekordlemist. 

Osavõtutasu 10 EUR, millega katame ettevõtmise organisatoorsed kulud.

Lisakulud

  • Transport kohale. Variandid sõidujagamine isiklike autodega, 9 kohaline rendibuss, rong (eeldab, et keegi teid rongijaamst keskusesse toob). Täpsem rehkendus tekib jooksvalt, kui on selge kes kust tulemas on. 
  • 1 päevasel algkoolitusel osalemine, 25 EUR, lastele kuni 16 a 15 EUR. 2 päevane koolitustsükkel 40 EUR, kuni 16 a 25 EUR. Tunde ei loe, instruktorid on teie käsutuses kuni on tahtmist ja jaksu. Minimaalne õppegrupp 4 inimest. Instruktor HP
  • Mäepiletid. Need tellime ette. Kui meid koguneb piisavalt, siis uurime ka grupipileti võimalusi.
  • Ööbimine. Vajalik neile, kes jäävad kaheks päevaks. Kui plaanid selged, so kes kui pikalt ja kui kauaks jääb, siis bronnime majutuse.
  • Söögikulud - kohapeal on kohvik, seal saame soovi korral toidu ette telllida. Võileiva ja termose sooja joogiga võib ka endale kotti pista. 

Registreeru

Lisainfo

HP See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56682492

Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Seni registreerunud

Nipernaadi Matkaklubi ettevõtmiste osalemisingimused