Previous Next

Tipuekspeditsioon Kazbekile (18.-29.07.2021)

Tipuekspeditsioon Georgia tuntuima tipu Kazbek (5047m) otsa. Möödaminnes tutvume ka Georgia pealinna Tbilisi võludega, sealsete söökide, jookide ning kohaliku sauna vaste hamamiga. Tõus pole just eriti tehniline, aga kõrgust peab kannatama ja kasside kasutamise ning köies kõndimise ABC peab selge olema.

Grupis on veel 1 vaba koht.

Registreeru

Kohale lendame liinilendudega, nii nagu need selleks ajaks saadaval on. Loodame, et maailma lennundus on selleks ajaks taastunud/stabiliseerunud. Aegsasti püüame selgeks saada ka koroona reeglid Georgias. Võimalusel sõidame otse Tbilissi lennujaamast Stepantsminda`sse (küla Kazbegi jalamil). Tbilisiga tutvumise jätame peale matka. Tbilisis olemise aeg sõltub sellest, kui palju meil varupäevadest aega üle jääb. 

Kaukasuse mägede võluks on suhteliselt välja arendamata infrastruktuur, seega ei maksa sealt oodata lakutud mägionne ega sillutatud teesid nagu Alpides. Rajamärgid on vaataja silmades, seega peab seal orienteeruja lihtsalt väga hästi tundma mägesid. Siiski on Kazbeki standardraja I peatuskohta, mida varem tunti kui jõelaagrit, püstitatud uus onn, mida võimalusel väisame. Ülemise baaslaagri loome kas vana Meteo jaama juurde või kui sealsed olud ei sobi, siis rajame telklaagri veidi üles poole liustikule. Igal juhul oleme valmis suveräänselt telkima ja toituma, mis eeldab, et ka osalejad omavad selles osas kogemust, vajadusel käivad läbi Nipernaadi matkakoolitustelt.

Tippu jõudmist ei saa mõistagi keegi garanteerida, aga ka katsetamine on midagi väärt. Kaukasuse mäestik on tuntud oma hetliku ilma poolest. Enne tõusule minekut kontrollime üle nii füüsilise kui vaimse konditsiooni, et tõusugrupil oleks suurim tõenäosus sooritusega hakkama saada. Abiks tuleb varasem kogemus matkadel ja/või matkakoolitused. Tõusu teeme nn alpistiilis, st aklimatiks on aega napilt. Päeva või vajadusel kaks veedame baaslaagris ja siis otse tippu. 

Georgiasse minekuks on vajalik välispass, mille kehtivusaeg on matka lõppkuupäevast vähemalt pool aastat. Viisat EL kodanikul vaja pole.

Osavõtutasu 400 EUR 

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ning ei koosta ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ettevõtmise organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi ning sõlmida reisikindlustuslepingud. Iseenesest on see  igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, otsine välja võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need ekspeditsioonil tekivad. Mägedes ööbime üldjuhul telkides. Ekspeditsioon algab Tbilisi linnast, kuhu saab kohale lennukiga. 

Lisaks osavõtutasule tuleb valmis olla järgmisteks kulutusteks:

  • Rajooni toit, mille varume ja pakime  vastavalt menüüle juba Eestis.
  • Tervisekindlustus
  • Majutuskulu Tbilissis.
  • Majutuskulu mägionnis ja või telkimistasu vahelaagrites
  • Transfeer Tbilissist marsruudi algusesse ja tagasi
  • Lennupilet Gruusiasse ning tagasi, mille iga osaleja saab endale muretseda vastavalt oma soovidele. Kes soovib võib pikemalt jääda Georgia võlusid nautima.

Registreerumine

Seni reganud

Lisainfo

HP  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 56682492 

Kazbek Wikipedia