Previous Next

Korilusmatk Emajõe Suursoos (25.-26.09. 2021)

Parve- ja/või kanuumatk Emajõe Suursoos. Möödaminnes korjaks ka seeni ja jõhvikaid, püüaks kala. Nii mootorparv kui kanuud stardivad Kavastu Sadamast. Ööbime parvsaunas, kus pärast päevast matka ja korilust saab tsillida ja saunatada. 

Registreeru

Kõigil huvilistel on soovi korral võimalus soo peal marju korjata. Garanteeritud on kaunis ürgloodus ja jõhvikaväljad, kuhu ligi pääseb vaid veesõidukiga. Kes korjata ei viitsi, saab teha matka soosaarte vahel. Ka kalapüüdjad on oodatud. Kogemuse põhjal suudab osav kalamees kogu laagri ära varustada.

Programm

R 24.09  Alates 20:00 on võimalik koguneda Tartusse, Oa tn 54 HP ja Kristeli juurde. See on hea võimalus eeskätt kaugemalt tulijatele, siis ei pea laupäeval liiga vara liikuma hakkama. Õhtul tiksume nagu mehed muiste, aga mitte liiga kaua, sest "homme on ka päev". 

L 25.09  Kell 10:00 koguneme Kavastu sadamas. Jagame ennast parvede ja kanuude vahel. See jaotus ei pea kogu matka aja olema sama, st võib teha vahetusi kanuust parvele ja vastupidi. Kogu oma flotilli hoiame nagunii koos, on lõbusam ja turvalisem. Paiguatme asjad alustele ja asume sõitma. Sobivas kohas teeme peatuse, et soo peal mõni mari/seen korjata või tiir teha. ka väike laagrillõke on mõeldav. Kalamehed leotavad usse. Õhtuks maandume Kalli järve parvsaunas.

P 26.09 Ärkame tõenäoliselt mitte liiga vara ;). Naudime veel päevajagu sood, kes jalutab, kes korjab marju, kes teeb lõket. Peale soo külastamist koguneme paatide juurde ja mõlame/sõidame  jõge mööda oma matka lõpp-punkti poole, milleks on Kavastu sadam.

Oludest

NB! Ainus kuiv koht päevasel ajal on parv või kanuu, kõikjal mujal olete tõenäoliselt jalgupidi vees. Sooja joogi termosega, võileiva ja suutäie magusat soo peale lisaenergiaks võiks igaüks ise ligi võtta. Korralik vihmakeep võib päeva päästa, kui ilm kipub nöökima. Senine kogemus ilmaga sellel ajal on küll pigem positiivne olnud.  

Õhtul on meil katus pea kohal ja ruum soe ning kuiv. Päevakülma saab saunas välja leilitada. Küljealuseks on olemas matid, oma, mitte liiga paks magamiskott, tuleb igaühel ise kaasa võtta. Õhtusöögi vaaritame üheskoos parvsauna köögis, õhtujoogid võtab igaüks ise kaasa..

Aastad on küll erinevad, aga üldiselt on sealsed marjaväljad puutumatud, sest jala sinna ligi ei pääse. Kes vähegi viitsib, saab aastavaru jõhvikat kenasti kätte.

Osavõtutasu - 60 EUR

Kohtade arv on piiratud, arvet peame selle järgi, kes osavõtutasu on ära maksnud.

Registreeru

Lisainfo

Kristel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Varasemate matkade pildid

Soovitatav varustus

Seni registreerunud