Previous Next

Itaalia: via ferrata’d ning Marmolada (12.-18.08.2019)

Suve pikendamise reis Põhja-Itaalias. Külastame olümpiaküla Cortina d’Ampezzo ning sealse piirkonna matka ning via-ferrata radu. Plaanis on tõus Marmolada (3343m) tippu.

Kohad grupis on täitunud.

Registreeru ootelisti

Kohale saame lennukiga läbi Veneetsia, mis asub matkarajoonist umbes 2 tunni autosõidu kaugusel. Lennujaamast edasi liigume rendiautodega, mis jäävad meie kasutada kuni reisi lõpuni ja on ühtlasi meie mobiilseks baaslaagriks. Kes soovib, võib kohale lennata vastavalt hiljem või varem ning teha tutvust ka Veneetsia linnaga.

Matkamiseks ja ronimiseks on meil aega 5 päeva. Külasada plaanime erineva raskusastmega via ferratasid ja matkaradasid. Kui ilm lubab ning olud mäel on head, võtame ette tõusu Marmolada (3343m) tippu. Aktiivsed päevad saavad olema 5-6 tunni pikkused, lähtume eelkõige ilmast ning oludest ning loomulikult grupiliikmete võimekusest ning soovidest. Matka/ronimispäevadel liigume pisikese seljakotiga, kuhu mahutame kilejope, joogipudeli ning lõunasöögi. Magamisvarustuse jätame mäe alla autosse või majutuspaika ootama.

Ööbime telkides kämpingutes, aga kui ilm pole suurem asi või kämpingut pole, siis valime selle asemele sobiliku hotelli/hosteli.

Nõuded varustusele pole suured, täpsema nimekirja varustuse osas saadame juba registreerunutele. Küll aga eeldab osalemine head füüsilist vormi ning kõrguse nautimise võimet. Kõrguskartusega inimesele via ferrata marsruudid ei sobi, aegajalt on jalge alla sadu meetreid sügavad kaljuseinad, mida tuleb suuta ideaalis nautida või siis vähemalt ignoreerida :).

Grupijuhi rollis on Karu.

Grupi minimaalne suurus koos grupijuhiga 5 ning maksimaalne 10 matkajat.

Osavõtutasu 300 EUR

Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab matka organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus matka alguspunkti ja tagasi. See on igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks enamvähem samaaegselt rajooni ning tagasi, kasutame professionaalse reisikorraldaja abi. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need reisil tekivad.

Lisakulud:

  • Lennupilet Veneetsiasse ja tagasi, ca 200 EUR
  • Rendiauto rent ja kütus (jaguneb grupiliikmete vahel)
  • Majutus kämpingutes või hotellides/motellides
  • Toitlustus kogu reisi vältel (söömiseks kasutame eelkõige kohapealseid väikseid restorane, kämpingutes teeme ühiselt süüa)
  • Tervise- ja reisitõrke kindlustus (kohustuslikud).

Registreeru ootelisti

Seni reganud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Valik kohapealseid via ferrata radu