Previous Next

Halti, talvine suusamatk Lapimaal (25.12.2018 - 2.01.2019)

Suusamatk Lapimaa tundra polaaröös virmaliste valgel eesmärgiga jõuda Soome kõrgeima mäe Halti tippu. Peale matka veedame kaks päeva suuskeskuses mäesuusa ja lumelaua sõitu nautides. Uut aastat tervitame Lapimaal. Päevateekonnad on mõõdukad ning ei eelda supervormi.

Kohad grupis on täitunud

Registreeru ootelisti

Polaaröö ei tähenda pilkast pimedust, pigem on tegemist hämarusega, mis muudab tundra müstiliselt ilusaks. Kui veel juhtub mõni päikesetorm tulema, siis on taevas täis virmalisi, mida võibki vaatama ja pildistama jääda. Selge taevaga õnnestub nautida tundide pikkust päikseloojangut. Kui üldse kuskil, siis just Lapimaa tundras on talve, lund ja külmakraade piisavalt, pigem tuleb loota et mitte liiga palju. See tähendab valmis tuleb olla ka päris krõbedas külmas liikumiseks.

Matkal osalemine ei eelda sportlikku supervormi, kuid kindlasti olla sõber suusatamisega, eeskätt klassika stiiliga. Soovitused varustuse osas anname reganutele aegsasti teada, vajadusel püüame abistada selle leidmisel. Tavaline murdmaasuusk jääb lahjaks, tuleb valida mõni matkasuusa mudel, mida õnneks on võimalik mitmest kohtast rentida. Muu varustuse osas saab ettekujutuse kui uurida talvematka varustuse nimekirja. Osa varustust saab rentida klubist.

Gruppi juhivad Karu ja HP.

Liigume mööda ettevalmistatud matkaradu, mille ääres on matkaonnid, kus matkajad leavad peavarju. Onnides on puupliidid/kaminad millel saab mugavalt soojas sööki vaaritada ning magada.

27.12 õhtuks püüame jõuda Halti aluse onni juurde ning 28.12 loodame jõuda Soome kõrgeima mäe Halti tippu (1328m). Mõistagi sõltume ilmataadi tujudest.

Peale matka suundume Ylläse suuskeskusesse, kus meil on 2 päeva aega tegeleda mäesuusatamise ja lumelauasõiduga, samas võtame vastu ka uue aasta! Mäekeskus pole kohustuslik, kes soovib võib selle asemel lumesaani või põhjapõdra sõitu harrastada.

Lapimaale ja tagasi sõidame Tallinnast mugava väikebussiga, kus oleme ise roolis.

Osavõtutasu: 550 EUR, mis sisaldab:

 • Bussitransporti Tallinn – Lapimaa – Tallinn
 • Laevapileteid Tallinn – Helsinki - Tallinn
 • Ööbimist 1 öö Kilpisjärvil ning 2 ööd Ylläse suusakeskuses
 • Ööbimist reserveeritud hüttides 4 ööl suusamatka ajal
 • Matkasuuskade renti 5 matkapäevaks
 • Grupijuhtide abikäsi kogu matkareisi vältel

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reisitingimustega.

Võimalikud lisakulud:

 • Täiendava matkavarustuse rent / soetamine kui kõiki vajalikke asju endal ei ole
 • Reisikindlustus (tervise- ja reisitõrke kindlustus on kohustuslik)
 • Mäepiletid Ylläsel juhul kui soovite mäele minna
 • Mäesuusa või lumelaua varustuse rent juhul kui teil endal vajaliku varustust ei ole
 • Toidukulu kogu matkareisi vältel

Registreeru ootelisti

Seni registreerunud

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

HP, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 56 682 492

Pildid eelmisest Halti matkast

 E-Turist reistingimused