Tipuekspeditsioon Ecuadori vulkaanidele (16.12-2.01)

Jõulud ja aastavahetus Ecuadoris, Lõuna-Ameerika vulkaane avastades. Plaanis on Illiniza North (5116m) ja Sur (5263m), Cayambe (5780m), Antisana (5758m) ning Ecuadori kõrgeim tipp Chimborazole (6310m). Lisaks naudime puhkepäevi mõnusalt soojas pealinnas Quitos ning külastame Banos’e kuumaveeallikaid. Ka jõulud ning aastavahetus saavad väärikalt tähistatud.

Registreeru

Oludest

Ecuadori vulkaanid moodustavad pealinna Quito läheduses nn vulkaanide avenüü. Ecuadori vulkaanid ei ole tehniliselt keerulised vaid pigem tagajala töö. Samas tõusumeetreid koguneb omajagu. Vulkaanide vallutamine eeldab head füüsilist vormi ja mägironimise baasvilumusi. Liustikutel liigume köies, kasside ja kirkadega.

Ilmastikuolud Ecuadoris lubavad tiputõuse teha aastaringselt.  Aeg on valitud selliselt, et saaks maksimaalselt ära kasutada kalendri punaseid päevi aasta lõpus.

Enne vulkaanidele ronimist teeme 2 aklimatisatsioonitõusu madalamatele nn matkatippudele. Tipupäevade vahel puhkame Quitos ning külades vulkaanide lähedal, naudime sooja ilma ja head sööki. Tippude nimekirjast jääb kahjuks välja paljude lemmik Cotopaxi, kuna mõni aasta tagasi aktiveerus Cotopaxi uuesti ning sealne tiputõus on lubatud vaid erilubadega.

Ööbime kohalikes hüttides kui vähegi katuse alla mahume, kuid igaks juhuks hoiame ka telgid varuvariandina käepärast.

Varustusest on kriitilise tähtsusega korralikud matkasaapad ning sulgvarustus (jope, kindad etc.) Kasutame nii matka- kui ka 6000/7000m mägede jaoks mõeldus saapaid, -5 kuni -15C ilmaks mõeldud sulevarustust. Tiputõusud teeme kerge matkakotiga.

Matkagruppi juhib Karu, kes on varasemalt kõikidele tippudele juba tõusnud. Kuna Ecuadoris on kohalike giidide kasutamine loodusparkides kohustuslik, siis võtame appi ka kohalikud giidid.

Matkarajoonis vaaritame toidu ühiselt matkapliidil, Quitos ning külades viibides külastame kohalikke söögipaiku.

Ajakava

16.12.  Lend Tallinn – Quito (2800m, Ecuador)

17.-18.12. 1-päevased aklimatisatsioonitõusud, 2 tippu (Guagua Pichincha 4776m ja El Corazon 4788 m)

19.-20.12. Illiniza North (5116m tiputõus) ja Illiniza Sur (5263m tiputõus)

21.12. Varupäev halva ilma korral või puhkepäev Peguche külas

22.-23.12. Cayambe (5780m tiputõus)

24.12. Papallacta kuumavee allikad ning jõulude tähistamine

25.-26.12. Antisana (5758m tiputõus)

27.12. Puhkepäev ning Banos’e kuumaveeallikate külastamine

28.-30.12. Chimborazo (6310m tiputõus)

31.12. Puhkepäev Banos’es või Chimborazo varupäev, kuumaveeallikate külastamine, aastavahetuse tähistamine Quitos

1.-2.01.18. Lend Quito - Tallinn

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi ega müü pakettreise. Osalemistasu katab ekspeditsiooni organisatoorsed kulud. Lisaks tuleb leida transpordivõimalus ekspeditsiooni alguspunkti ja tagasi. Iseenesest on see igaühe enda organiseerida/vastutada, kuid selleks, et grupp saaks samaaegselt rajooni ning tagasi, oleme välja otsinud võimalikud variandid, mida soovitame kasutada. Ülejäänud kulud klapime jooksvalt, nii nagu need ekspeditsioonil tekivad. Ööbime telkides ning kohalikes mägihüttides ning toidu vaaritame üheskoos matkapliidil.

Osavõtutasu

Osalemistasu sõltub osalejate arvust:

  • 3 -5 osalejat – 2800 EUR
  • 6-8 osalejat – 2300 EUR 

Osalustasuga katame ekspeditsiooni korralduslikud kulud.

Kõikidele osalejatele kehtib ka soodustus matkavarustuse rendil Nipernaadist.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Quito (Ecuador) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ning pagasikindlustus)
  • Toitlustamine Quitos, külades ning matkapäevadel
  • Puuduva varustuse rentimine ja/või ostmine. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse rentimisel ja ostmisel.
  • Tip kohalikele giididele (kui nende töö on olnud hea)

Registreeru

Lisainfo

Kunnar Karu,  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   52 77 540