Previous Next

Cabo Verde (23.10.2023 - 1.11.2023)

8 päevane lihtne matk Aafrika külje all Cabo Verde vulkaanilise päritoluga saarestikus. Külastame  4 saart, jalutame vulkaaniliste kividega ääristatud mägiradadel, kõnnime roheliste istanduste vahel looklevatel laugetel matkaradel ning ronime ka Cabo Verde kõrgeima mäe Pico do Fogo (2829m) tippu.

Registreeru

Cabo Verdet tuntakse ka kui Roheneemesaari. Kanaaridest 1000 km jagu lõunas asuv saarestik koosneb 10 suuremast ja 5 väiksemast saarest. Nipernaadidel on plaanis külastada neist nelja: Santiagot, Fogot, Sao Vincente ja Santo Antaod. Cabo Verde võlub matkajaid vulkaanilise maastiku, sinise ookeani ning rohelise loodusega. Vulkaanilise päritoluga mägede soppidesse on peidetud uhked istandused.

Oma matka alustame me Santiago saarel tutvudes selle eluoluga. Külastame suhkruroo ja banaaniistandusi, matkame mere ääres ning külastam kohaliku poliitvanglat ning botaanikaaeda.

Paele Santiagoga tutvumist lendame edasi Fogo saart avastama ning võtame ette tõusu riigi kõrgeima vulkaani  Pico do Fogo (2829m) tippu. 3 saarel veedetava päeva jooksul avastame lisaks tipu ronimsele vulkaani hiiglaslikku kraatrit, väisame kohviistandusi  jalutame eukalüpti metsades ning ookeani ääres. 

Peale Fogo saarega tutvusmist lendame edasi Sao Vincentele. Peale lendu naudime poole päeva jagu rannapuhkust saarel. Edasi  sõidame ookeanipraamiga Santo Antaole, kus matkame sealsete banaani- ja kohviistanduste vahel ning naudime selle saarestiku kõige rohelisema saare matkaradu. Tutvume saare vulkaanilise maastikuga ning imetleme mägedes kulgevatelt radadelt avanevaid kauneid vaateid värvilistele mägiküladele ning helesinisele ookeanile.

Oludest

Cabo Verdes viibime me kokku 10 päeva ning kõik ööbimised oleme planeerinud mugavates hotellides ning motellides.

Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning kogu matkaperioodi liigume vaid kergete päevakottidega.

Matkapäevad on keskmiselt 4-6 tundi pikad ning tegemist on kõige lihtsama matkaga, mis Nipernaadide 2023. aasta kalendrisse on plaanitud!

Matkagruppi juhib Karu. Kogu Cabo Verdes viibimise ajal kasutame kohalike giidide abi.

Ettevalmistus

Cabo Verde matk sobib ka algajatele matkajatele, kuna kõik matkarajad on tehniliselt lihtsad jalutuskäigud. Siiski soovitame enne Cabo Verdele minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest. Paha ei tee ka Nipernaadi Suvisest harjutusmatkast osa võtmine.

Osavõtutasu

  • 5-8 osalejat: 2000 €.
  • 9-11 osalejat: 1800 €

Minimaalne grupisuurus 6 inimest, maksimaalne 12 inimest koos grupijuhiga.

Osavõtutasuga katame matka organisatoorsed kulud, vajaliku transpordi alates lennujaamast (sh siselennud ja laevapiletid), grupijuhi ja kohalike giidide töötasud, kohapealse transpordi, majutuse ja toitlustuse, loodusparkide ja vaatamisväärsuste maksud.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Cabo Verdele ja tagasi, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Viisa lennujaama saabudes (25€)
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Söögikorrad linnades viibimisel.
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

E- turist Reisitingimused