Previous Next

Seikluslik mägimatk Boliivias (29/30.10 – 11.11.2018)

11-päevane mägimatk Boliivias. Marsruudile jäävad tipud pole küll tehniliselt keerulised, kui kõrgust on soliidselt ja ronimine vaheldusrikas. Peale aklimatiseerumist Titicaca järve ääres tõuseme kuni 5000m kõrgusele ning võimalik, et käime ära ka kuni 6000 m peal. Hea matk esmaseks tutvumiseks Lõuna-Ameerika mägedega. Uurime ka kohaliku kultuuri ja eluolusid.

Registreeru

Aklimatisatseerume Titicaca järve ääres matkates ning sooja ilma nautides. Külastame ka päikesesaart Isla del Sol’i. Aklimatisatsiooni perioodil jääb aega ka kohaliku eluolu ning kultuuriga tutvuda.

Peale aklimatiseerumist ootab meid ees Boliivia põhjaosas asuv Cordillera Real’i mäestik. Esimese tõusu teeme väga vähe ronitud tippu Nevado Piramide (5097m). Tipust avanevad kaunid vaated Titicaca järvele ning meie järgmisele eesmärgile Ancohumale.

Teiseks tipuks on plaanitud Anchohuma (6427m). Ancohuma ronimiseks kasutame me tavamarsruuti, möödaminnes külastame ka Laguna Glacial mägijärve.

Matka kõrvalt jätame endale aega ka kohaliku elu ja kultuuriga tutvumiseks. Matk on suurepärane võimalus teha esmatutvus mägimatkamisega Boliivias ning üldse Lõuna-Ameerikas.

Oludest

Alguses ja lõpus ööbime kohalikes hotellides, tiputõusude ajal aga telkides. Vajalikust varustusest on kriitilise tähtsusega matkasaapad ning soojad sulekindad, -joped ja magamiskotid.

Matkagruppi juhib Karu, kes on varasemalt Boliivias mõned mäetipud juba roninud. Mägedes kasutame kohalike giidide abi. Iga kahe ronija kohta on saatjaks üks kohalik giid.

Peale aklimatisatsioonimatku liituvad meiega kandjad, kes transpordivad kõik vajaliku varustuse (sh isikliku varustuse, toidu, vee jm vajaliku) erinevatesse laagritesse ning hiljem alla tagasi. Grupiliikmed kannavad vaid väikest tipukotti.

Toidu valmistame ühiselt matkapliidil, linnades ja külades naudime kohalikes söögikohtades pakutavaid steike ning sealse piirkonna punaveine.

Ettevalmistus

Boliivia mägimatk eeldab head füüsilist vormi, kuna tipupäevad on 10+ tunni pikkused. Ancohuma eeldab ka varasemat ronimiskogemust, muidu on 6000m piiri alistamine liiga riskantne ettevõtmine.

Nipernaadi ettevõtmistest sobivad ettevalmistuseks suurepäraselt Karula ronimiskoolitus ning suvine mägimatka kool Elvas, lisaks kindlasti ka Mt Blanci jt kevad-suvised mägimatkad. Parima füüsilise vormi saavutamiseks enne kõrgmägedesse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest.

Osavõtutasu kuni 1.04 2500 EUR, alates 2.04 2600 EUR

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 10 inimest.

Osavõtutasuga katame vajaliku transpordi alates lennujaamast, grupijuhi ja kohalike giidide töötasud, laevatranspordi Päiksesaarele, kandjate töötasud, majutuse hotellides linnades ja külades oleku ajal, mägede, telklaagrite ning kohalike vaatamisväärsuste külastamise tasud.

NB! Nipernaadi pole reisibüroo vaid matkaklubi, mistõttu me ei koosta ega müü pakettreise. Reisi korraldaja on OÜ E-Turist Reisibüroo, kes vastutab kõigi reisiga seotud korralduslike ning juriidiliste külgede eest. Palun tutvu E-Turist reistingimustega.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – La Paz (Boliivia) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus)
  • Toitlustamine kogu ettevõtmise vältel
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba matkareisile registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse rentimisel ja ostmisel.
  • Võimalikud lisakulud matka varasemal lõpetamisel.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 52 77 540

Seni registreerunud

Boliivia

Ancohuma 

Ancohuma summitpost 

E- turist Reisitingimused