Previous Next

Andorra (11.-17.07.2023)

Kerge päevakotiga radiaalid Pürenee mäestikus Hispaania ning Prantsusmaa piiril Andorras. Ronime erinevaid Andorra tippe, teiste hulgas ka riigi kõrgeimat tippu Coma Pedrosa (2942m) ning naudime spaa puhkust ühes Andorra parimas ning suurimas spaas.

Matkagrupp on täis, võimalik on registreeruda ootelisti!

Registreeru

Andorra on tõeline turismimaa, 80% riigi sissetulekutest laekub turismist. Andorrat teatakse pigem talvise mäesuusa ja lumelaua mekana, vähem suvise matkamise sihtkohana. Kuigi lähiriikide elanikele Prantsusmaalt ning Hispaaniast on Andorra suurepäraseks võimaluseks pikki nädalalõppe veeta kaunistel matkaradadel.

Plaanis on päevased radiaalid Andorra mäges. Muuhulgas külastame ka Andorra kõrgeimat tippu Coma Pedrosa (2942m) ning läbime loodusparkides kaks päevast marsruuti, mida kohalikud kiidavad taevani, kuid tavaturistidele jäävad need peidetuks. Pikemad marsruudid pakuvad meile võimalusi näha kauneid Andorra mägesid hoopis teise nurga alt ning vältida massiturismi.

Aktiivseid matkapäevi oleme planeerinud 5. Täpsema programmi saadame juba registreerunutele.

Oludest

Ööbime kõigi mugavustega külaliskorterites ning õhtu ja hommikusöögid varume ning valmistame ühiselt.

Ühe öö veedame ka mägihütis, et teisel päeval koguneks marsruudile vähem tõusumeetreid. Õhtu- ja hommikusöögi sööme hütis.

Viimasel matkapäeval matkame vaid pool päevast ning päeva teises pooles sõidame Soldeu külasse nautima spaa puhkust ühes Andorra parimas spaas, kus 5000 m2 suurusele alale ootavad meid kõikvõimalikud vesised atraktsioonid. 

Matkagruppi juhib Karu.

Ettevalmistus

Andorra mägimatk eeldab head füüsilist vormi. Mäed jäävad kõrguselt alla 3000m ning need ei eelda täiendavat aklimatiseerumist. Matkapäevad on keskmiselt 6-8 tundi pikad ning tõusu- ja laskumismeetreid koguneb iga päev ca 1000 ringis.

Mäed on tehniliselt lihtsad ning tehnilist lisavarustust me endaga kaasa ei võta. Täpsema matkavarustuse nimekirja saadame juba registreerunutele. Soovi korral aitame ka vajaliku varustuse ostmisel, varustuse rentimiseks vaata Klubi rendi leheküljele.

Parima füüsilise vormi saavutamiseks soovitame enne Andorasse minekut plaani võtta mõned matkad kodumaal olgu siis iseseisvalt koos sõprade ja matkakaaslaste või võtta osa erinevatest ühismatkadest. Abiks tuleb ka Nipernaadi Suvisel harjutusmatkal osalemine.

Osavõtutasu 300 EUR.

Minimaalne grupisuurus 4 inimest, maksimaalne 12 inimest.

Lisakulud

  • Lennukpiletid Tallinn – Touluse (Prantsusmaa) – Tallinn, soovi korral aitame teil leida vajalikud lennupiletid.
  • Autorendi ja kütuse jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • Korterite rendi ning toidukulud jagame võrdselt kõigi grupiliikmete vahel.
  • 1 öö mägihütis koos õhtu ja hommikusöögiga
  • Reisikindlustus (tervise- ning reisitõrke kindlustus).
  • Varustuse rentimine ja ostmine kui midagi vajalikku peaks puudu olema.

NB! Nipernaadi pole reisbüroo vaid matkaklubi, kes ei koosta ega müü pakettreise. Osavõtutasu katab vaid organisatoorsed  kulud. Palun tutvu Nipernaadi reistingimustega.

Registreeru

Lisainfo

Karu, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 52 77 540

Seni registreerunud

Nipernaadi Reisitingimused