Rentimiseks tuleb saata varustuse tellimisvormkus on ära nimetatud, millist varustust ja mis ajaks täpselt soovitakse. Lisaküsimused kriba See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helise 53 918 789.

Varustust saab ka ette broneerida, kuid siis tuleb koheselt tasuda ka broneerimistasu maksimaalselt kuni 50% broneeringu kogusummast. Broneeringu kinnitame alles siis, kui broneerimistasu on klubi kontole makstud. Broneerimistasu on tagastamatu.

Rentimisel tuleb arvestada, et lisaks rendisummale tuleb deponeerida ka tagatisraha (maksimaalselt kuni asja asendushinna ulatuses), mille saab tagasi siis kui kõik on õigeaegselt ja tervelt tagastatud. Neile, kes laenamisel korra sikkust teinud, olgu nad klubist või väljastpoolt, ütleme järgmine kord eriti viisakalt "ei" :).

Rendivarustuse ladu asub Tartus, aadressil Oa tn 54. Asjad saab kätte kas kohapealt kokkulepitud ajal või saame need saata pakiautomaadiga (Itella, Omniva) või Cargobussiga soovitud terminali üle Eesti. Viimasel juhul lisandub rendi summale paki saatmise kulu, mis üldjuhul jääb mõne EUR ringi.

Rendiaja arvestamisel oleme paindlikud. Eeldame, et varustus võetakse mõistlikkuse piirides varem enda kätte ja tuuakse meile puhta ja hooldatuna tagasi esimesel võimalusel (loe paari päeva jooksul) peale reisi/üritust. Kui asi jääb rentija mugavuse/laiskuse tõttu liiga kauaks laenaja kätte, siis pikendame vastavalt rendi aega (loe: küsime raha juurde).

Asjad lähevad välja puhta ja tervena ja peavad sama moodi ka tagasi tulema. Kontrollime asja väljastamisel väga hoolega, mis seisukorras asi välja läheb. Võimalikud varasemad vigastused, mis ei mõjuta asja funktsionaalsust, toome vajadusel välja saatelehel ja selle eest ei pea rentija mõistagi vastutama. Varustuse kätte saamisel on tellija kohustatud koheselt ise kontrollima saadud varsutuse seisukorda ja vastavust saatelehele ning kui on probleeme sellest meid teavitama. 

Tekkinud kahjustuste osas püüame kõigepelt üheskoos lahenduse leida, sest ikka ju juhtub. Kui varustus katki või kaotsi läheb, siis tuleb selle asendamine kinni maksta või siis selle taastamine endisesse olekusse hüvitada.

Detailiselt on kogu rentimise protsess kirjeldatud rentimise tingimustes, mis on tellijal kohustuslik läbi lugeda ja aktsepteerida. 

 1. Matkavarustus kuulub Nipernaadi Matkaklubi OÜ (edaspidi Laenutaja) omandusse. Selle omavoliline edasilaenutamine, müümine, rentimine ja igal viisil võõrandamine on keelatud.
 2. Kliendil on õigus varustust kasutada ainult sihtotstarbeliselt.
 3. Klient kohustub kasutama varustust heaperemehelikult.
 4. Laenutajal on õigus katkestada leping koheselt kui selgub, et klient on esitanud valeandmeid, klient ei maksa laenutasu õigeaegselt, ei taga varustuse säilimist laenutatud kujul, kasutab varustust lepingutingimusi eirates või rikub muul moel käesolevat lepingut. Lepingu katkestamise korral on klient kohustatud koheselt tagastama kogu laenutatud varustuse.
 5. Kliendil on kohustus kontrollida laenuks saadud varustuse seisukorda koheselt peale varustuse kätte saamist. Informatsioon võimalikest kahjustustest tuleb saata Laenutajale e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Hilisemaid pretensioone ei arvestata.
 6. Klient on kohustatud teatama laenutatud varustuse hävimisest, vargusest, kahjustustest ja purunemisest Laenutajale esimesel võimalusel.
 7. Kliendil ei ole õigust varustust ise remontida (va kui on kokku lepitud teisiti). Laenutatud varustusel on keelatud eemaldada osi ja neid vahetada ilma Laenutaja nõusolekuta. Vajadusel võib Laenutaja suunata kliendi varustuse remontimiseks oma poolt volitatud parandaja poole.
 8. Kliendil lasub vastutus varustuse hävimise, varguse, ja kadumise korral. Klient on kohustatud Laenutajale hüvitama varustuse asendushinna, mis on ära toodud rendiarvel. Varustuse varguse korral on klient kohustatud koheselt teatama nii politseisse, kindlustusfirmale (kui tal on sõlmitud vastav kindlustusleping) ja laenutajale.
 9. Laenutajal on õigus nõuda kliendilt sisse kogu tekkinud kahju. Kui varustus on hävinenud või seda ei ole muul põhjusel võimalik tagastada, tuleb kliendil tasuda varustuse asendushind. Asendushinna rakendamisel arvestatakse sellest maha kliendi poolt juba makstud tagatis ning renditasu.
 10. Varustust rentides kinnitab klient, et valdab teadmisi ja vajalikke võtteid varustuse kasutamiseks ning vajadusel kasutab tegevuses vajalikke kaitsevahendeid.
 11. Kõik varustuse kasutamisega seotud riskid lasuvad kliendil ning klient on kohustatud hüvitama tekkinud kahjud laenutajale ning kolmandatele osapooltele. Laenutaja ei vastuta kliendi või kolmandate isikute mistahes kahjude eest, samuti vigastuste eest, mis on tekkinud varustuse kasutamisel. 
 12. Klient on kohustatud maksma kohe peale arve saamist tagastamatu broneerimistasu. Ülejäänud renditasu ja tagatisraha tuleb maksta arvel näidatud kuupäevadel aegsasti enne eseme üle andmist/saatmist. Laenutaja ja kliendi vahel tekivad siduvad kohustused alles peale arvel näidatud broneerimissumma tasumist kliendi poolt Laenutaja arvel näidatud kontole.
 13. Renditasu arvestatakse kliendi poolt tellimisvormis määratud aja eest ning see ei sõltu sellest, kas ja kui kaua klient varustust rendiperioodil tegelikult kasutab. Saatmisaega renditasu määramisel sisse ei arvestata. 
 14. Varustuse üle andmine kliendile või tema volitatud isikule toimub Laenutaja laos Oa tn 54 Tartu või saadetakse see kliendi poolt renditellimuses näidatud pakiautomaati või Cargo terminali. Viimasel puhul lisandub rendisummale paki saatmise tasu.
 15. Varustus tuleb tagastada Laenutaja rendivarustuse lattu aadressil Oa tn 54 Tartu või mõnda Tartu pakiterminali kokku lepitud tähtajaks. Kui varustust ei ole õigeaegselt tagastatud peetakse kliendi tagatisrahast kinni hüvitis hilinenud päevade eest mahus, mis vastab tegelikule laenutuse kestusele hinnakirja järgi.
 16. Kui tagastamine viibib Laenutajast tingitud põhjustel, siis hüvitist hilinemise eest ei rakendata.
 17. Varustus tuleb tagastada isiklikult või kasutada selleks volitatud isikut. Sõltumata selles, kes varustuse tagastab, lasub kliendil vastutus tagastamise õigeaegsuse ja seisukorra eest.
 18. Varustus tuleb tagastada puhastatult ja kuivatatult, kui pole kokku lepitud teisiti.
 19. Tagatisraha tagastatakse peale renditud varustuse kätte saamist ja kontrollimist laenutaja poolt. Tagatisrahast arvestatakse vajadusel maha kulud varustuse remondiks, puhastamiseks või summa tagastustähtaja ületamise eest. Kulusid ei arvestata eseme normaalse kulumise eest.

ETA Lite

etaliteNn egoistipotike, millest peaks üksi matkates täiesti piisama. Grupis matkates on see lisavõimalus õhtul telgis üks lisajook vaaritada või nt öösel enne tõusule minekut hommikurüübe valmistada juhul, kui olud väljas ei võimalda/soodusta grupitoitlustust. Samuti on suurepärane variant olla nt Nepaalis trekkides või kustahes ilmas ringi rännates kuuma joogi osas sõltumatu teemajadest.
Pliit kinnitub poole liitrise ETA poti külge uudse ja lollikindla lukustussüsteemiga. Poti ümber on kuumuskindel kate, mis tagab energia efektiivse kasutuse. Pole probleemi kuuma joogiga potti ka palja käega tõsta. Poti sisse saab pakkida ka 100 gr gaasiballooni. Süsteemi saab kas nööri abil telgi esikusse üles riputada või toetada balloonijalgade peale (jalad on komplektis kaasas). Kolme väikse lisapoldi abil saab pliidi kohandada ka pannialuseks või suurema ETA poti aluseks. Viimasel puhul tuleks riputuseks soetada spetsiaalsed lisatrossid. Ballooni pole komplektis kaasas.

Vaata tutvustust

 • Kaal: 355g
 • Võimsus: 1500W
 • Süüde: Piezosüüde

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; Kuni 3 nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 1 ETA Lite matkapliit. Soovi korral saab Klubist osta ka gaasiballooni.

Varustuse rentimine

ETA Spider

etaspiderEta Spider on hea valik oludesse, kus tuleb nt telgi esikus tormivarjus süüa vaaritada. Aluseks saab kasutada nt istumisalust, on ka variant süsteem spetsiaalsete trosside abil lakke riputada (trossid tuleb eraldi soetada). Muidugi saab seda ka igal pool väljas kasutada.

Süsteemist piisab kuni 2 inimese toitlustamiseks, liitri vett saab kuumaks loetud minutitega. Kuumuse juhtimise ja tuulekaitsete süsteem tagab väga hea kütuse kasutamise efektiivsuse. Poti sisse saab pakkida 100 gr gaasiballooni. 1L ETApott ja tuulekaitse kuuluvad komplekti. Komplektis on  spetsiaalne ümbriskott, mille sees püsib toit soe pikemat aega. Süsteemi peal saab kasutada ka väikest panni nagu nt Primus Litech Pan, või mõnda suuremat potti. Balloon pole komplektis kaasas.

Vaata tutvustust

 • Kaal: 599g (ilma lisadeta)
 • Võimsus: 2000w
 • Süüde: Piezosüüde (süütaja eraldi kaasas)

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat - 25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendisl 1 ETA Spider komplekt. Soovi korral saab Klubist osta ka gaasiballooni.

Varustuse rentimine

EasyFuel ja EasyFuel Duo

easyfuelMatkapliitide klassika, võimas ja lollikindel gaasipliit matkale, kus vaja toitlustada suuremat hulka inimesi. Mõistagi sobib ka üksi või kaksi matkajale. Kolm jalga, tugev ja stabiilne. Võimalik ka suuremat potti kasutada. Praktikas on kasutatud kuni 10L potti. EasyFuel pliidile sobib vaid keermega gaasiballoon, EasyFuel Duol on gaasiballooniga ühendamiseks spetsiaalne adapter, mis sobib nii keermega kui klik süteemiga gaasiballoonile. Väga hea lahendus rajoonides, kus pole ette teada, millist gaasiballooni leida õnnestub. Universaalne duo ühendus sobib enamuste balloonidega, mis turul leida v.a perforeeritavad variandid, mis natukenegi tõsisema matka puhul nagunii arvesse ei tule. 
Komplektis on kaasa alumiiniumplekist tuulekitse ja reflektor, ning universaalne tööriist, millega vajadusel saab pliiti parandada. Gaasiballooni pole kompletis kaasas.

 • Kaal 346 g (ilma lisadeta)
 • Võimsus 3000 W / 10500 BTU/h
 • Süüde manuaalne

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat -25 EUR, kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 1 EasyFuel ning 2 EasyFuel Duo pliiti. Soovi korral saab Klubist osta ka gaasiballooni.

Varustuse rentimine

Frigg Stowe

friggstove

 

Suur lollikindel ja tugev kämpapliit, mis sobib Primuse korduvtäidetavatele balloonidele. See annab olulise võidu gaasi hinnas. Puuduseks suurem kaal, samas autoturismi puhul või kämpas, kus balloone ega pliiti seljas pole vaja vedada, ei oma kaal ega suurus tähtsust. Pliit ühendatakse otse ballooni peale. Sama ballooni peale saab ühendada ka Primuse infrapunakiirguri Loke, mille tulemusena saab kaks ühes süsteemi, pliit pluss soojendi. Väga mugav kasutada suures kämpatelgis. Laenutatakse koos Primus korduvtäidetava ballooniga. Rendisummale lisandub kulutatud gaasi hind.

 

 • Kaal 762 g (ilma balloonita)
 • Võimsus 2200W
 • Süüde manuaalne
 • Mõõtmed 225x90mm (ilma balloonita)

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni kolm nädalat - 25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind konplektile  -100 EUR. Rendis 1 komplekt (pliit ja balloon).

Varustuse rentimine

Infrapunakiirgur Loke

loke

 

Gaasil töötav võimas infrapunakiirgur, mida kasutatakse Primuse korduvtäidetavate gaasiballoonide peal. Koos Frigg pliidiga on heaks süsteemseks lahenduseks kämpades. Talimatkadel suurepärane soojusallikas suurde matkatelki. Laenutatakse koos Primus korduvtäidetava ballooniga. Rendisummale lisandub kulutatud gaasi hind.

 

 

 • Kaal 640 g (ilma balloonita)
 • Võimsus 2000 - 2500 W
 • Süüde manualnel
 • Mõõdud275 x 190 x 150 mm (ilma balloonita)

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni kolm nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind komplektile -100 EUR. Rendis 2 komplekti (kiirgur+balloon).

Varustuse rentimine

Kirka Stubai Pro Star

kirka stubai prostarKirkad on T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kergelt kõverdatud vars on abiks jääronimisel. Kirkad on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Valikus 3 erinevat pikkust 59cm, 66 cm ja 70 cm, mis võimaldab leida enda kasvule sobiva pikkusega kirka. Rendis 59cm, 1, 66cm 1, 70cm  3 kirkat. 

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -100 EUR

Rendivarustuse tellimine

 Kirka DMM Cirque

kirka cirque

Kirkad on T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kergelt kõverdatud vars on abiks jääronimisel. Kirkad on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Pikkus 65 cm rendis 2 kirkat.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -110 EUR. 

Varustuse rentimine 

 

 

Kirka Simond Metallic

kirka metallic

Tavapärane sirge varrega nn käimiskirka. Tera ja vars T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kirka on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Pikkus 70 cm. Rendis 1 kirka.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -100 EUR. 

Varustuse rentimine

 

 

Kirka DMM Raptor

kirka raptorKlassikaline jääronimiskirka, tera ja vars T (technical) reitinguga, so nendega saab mitte ainult jalutada vaid vajadusel ka jäätööd teha. Kirkad on komplekteeritud käerihma ja terakaitsega. Pikkus 55 cm.

Rendihind: NV või kuni 3 p -20 EUR; kuni 1 nädal -25 EUR; kuni 2 nädalat -30 EUR;  kuni 3 nädalat, 35 EUR kuni 1 kuu - 40 EUR. Asendushind -120 EUR. Rendis 1 kirka.

Varustuse rentimine

Sulejope

kirka stubai prostarPaks sulejope, toodetud Nepalis. Täidiseks hane udusuled. Tõmblukuga suletavad sisemine ja välimine rinnatasku, kaks külgtaskut. Lukuga eemaldatav kapuuts, kroogitavad varruka otsad. Kasutamiseks talvistel matkadel ja tõusudel üle lumepiiri kuni 6000m kõrgusele.

Rendihind: NV või kuni 3 p -25 EUR; kuni 1 nädal -30 EUR; kuni 2 nädalat -35 EUR;  kuni 3 nädalat, 40 EUR kuni 1 kuu - 45 EUR. Asendushind -200 EUR.

Varustuse rentimine

  

Sulekindad North Face Himalayan

kirka cirque

Labaku tüüpi sulekindad tõsisteks alpinistlikuks sooritusteks. Tuult ja vett pidavad, samas hingavad. Kindad on pikad, ulatuvad poolde käsivarde,  pingutusrihmad nii randme osas kui kinnaste otsas. Nahast poepesad võimaldavad ka nt köietööd teha, ilma et kindad tuleks koha maha kanda. Tehnilised andmed:

 • Väliskest WINDSTOPPER®
 • Peopesa veekindel kitsenahk
 • Peopesa soojustus 600 gr hane udusulge sertifitseeritud RSD ( Responsible Down Standard) järgi pluss 200 gr PrimaLoft® Gold Insulation
 • Käelaba soojustus 600 gr hane udusulge sertifitseeritud RSD järgi pluss 400 gr PrimaLoft® Gold Insulation
 • Sisevooder: 100% Polyester With FlashDry™

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR;  kuni 3 nädalat, 30 EUR kuni 1 kuu - 35 EUR. Asendushind -100EUR. 

Varustuse rentimine 

Sulekindad

kirka metallic

Lihtsad labaku tüüpi sulekindad, toodetud Nepalis. Täidiseks hane udusuled. Peopesa tugevdatud polüesterkangast. Pingutusrihm randme ümber ja pingutusnöör kinda otsas. Ulatuvad kenasti katma jope varrukaid. 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR;  kuni 3 nädalat, 20 EUR kuni 1 kuu - 25 EUR. Asendushind -35 EUR. 

Varustuse rentimine

 

 

 

Sulesussid

kirka raptorLihtsad hane sulgedega täidetud papud, mida kasutada talvistel matkadel või tiptõusudel varvaste soojendamiseks magamiskotis või telgis.

Rendihind: NV või kuni 3 p -3 EUR; kuni 1 nädal -5 EUR; kuni 2 nädalat -8 EUR;  kuni 3 nädalat, 10 EUR kuni 1 kuu - 12 EUR. Asendushind -20 EUR. 

Varustuse rentimine

Istevöö Singing Rock Top

singing rock top

Lihtsa ehitusega, reguleeritava suurusega kerge universaalne istevöö. Mugav kasutada ka tormiriiete peal. Kaal 370 gr.

Rendihind: NV või kuni 3 p -7 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20 EUR; kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind -35 EUR. Rendis 11 istevööd.

Rendivarustuse tellimine

 

Rinnavöö Singing Rock Bobingo

singing rock bobingo

Lihtsa ehitusega, reguleeritava suurusega universaalne rinnavöö. Mugav kasutada ka tormiriiete peal. Kaal 240 gr.

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal 15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat 25 EUR; kuni 1 kuu -30  EUR. Asendushind -50 EUR. Rendis 5 rinnavööd.

Rendivarustuse tellimine

 

Vöösüsteem

Rinnavööd ja istevööd saab rentida eraldi või tervikliku julgestussüsteemina. Süsteemi kuulub:

 • istevöö,
 • umbes 3 m põhiköie jupp,
 • 1 kinni keeratav karabiin,
 • 2 kiirkinnitusega karabiini.

Need kokku moodustavad piisava isikliku julgestuse komplekti lihtsamaks jalutuskäiguks liustikul või Via Ferratat mööda liikumiseks. Tõsisematel sooritustel tuleks lisada veel ka rinnavöö. NB! Iga marsruut eeldab erinevat julgestusvarustust, sestap tuleks konsulteerida grupijuhiga.

Rendihind: NV või kuni 3 p -15 EUR; kuni 1 nädal -20 EUR; kuni 2 nädalat -25 EUR; kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -60 EUR. Rendis 10 vöösüsteemi.

Rendivarustuse tellimine

Ronimiskiivrid Stubai Fuse Light ja Rock Helmets K2

stubai fuse lightrock helmets k2

 

 

Klassikalised lihtsad ronimiskiivrid kaljuronimiseks. Kergesti reguleeritavad vahemikus 54-62 sm. Kaal Stubai kiivril 350 ja Rock Helemtsi kiivril 380 gr. Pealambi kinnitamise võimalus.

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal 15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat 25 EUR; kuni 1 kuu -30  EUR. Asendushind -50 EUR. Rendis 2 Stubai ja 2 Rock Helmets kiivrit.

Rendivarustuse tellimine

 

Lisaks vöödele saab rentida ka muud ronimisrauda - lisakarabiinid, kaheksad, jumarid, shellid.

vihmakeep punane

 

Tugevast veekindlaks lamineeritud nailonist vihmakeebid, millel on sisse ehitatud nö küür, kuhu alla mahub suur seljakott. Küüru saab ka ära peita. Teibitud õmblused, nokakga kapuuts. Jalgade vahel asuva trukiga saab keebi alumiste servade lehvimist taltsutada. Hea laagris vihma ajal toimetada. Mõistlik varustuse lisa rajoonides, kuhu tormiriideid pole mõtet kaasa võtta, aga on oht väikest vihma saada. Suurused S-XL. Rendis 7 keepi.
 

Rendihind: NV või kuni 3 p -5 EUR; kuni 1 nädal -10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat 20 EUR kuni 1 kuu -25 EUR. Asendushind - 50 EUR.

Varustuse rentimine

Kasside kätte saamisel

 • Lase selgitada, kuidas kassid alla kinnitatakse (kõige parem, kui saapad on kaasas).
 • Veendu, et konkreetsed kassid on Sinu saabastele parajaks reguleeritavad. Osa klubi kassidest on kohandatud väiksematele jalanumbritele, osa suurematele. Teoreetiliselt on neid võimalik muuta, aga see on tülikas, kuna mutrid on kinni kiilunud.
 • Kontrolli, et kassid on samast paarist, so reguleeritud samale pikkusele ning olemas nii vasaku kui parema jala kass.
 • Lase rendile andjal endale selgitada, kuidas käib nende parajaks reguleerimine.
 • Las rentijal selgitada, kuidas käib kasside teritamine (juhuks kui peaks tekkima vajadus kasutamise ajal seda ise teha).

Kasside kasutamisel

 • Kontrolli kassid üle enne tõusule minekut ja perioodiliselt peale iga kasutust õhtul. Kui miskit on juhtunud, siis saad öösel selle korda teha, hullem kui avastad asja hommikul ja selle tõttu grupi liikumine viibib.
 • Harjuta kasse kiirelt alla panema ja alt ära võtma. Selline kuivtreening võiks toimuda  juba all baaslaagris.
 • Kui lumi hakkab pakkima, siis aitab, kui paned saapatalla ja kassi vahele tüki kilet (tavaline PVC kilekott nt) või tekitad sinna teibist vahetalla.
 • Uuri grupijuhilt, kas grupil on kaasas remondivahendid ka kasside lappimiseks.

Peale kasside kasutamist

 • Loputa kassid ja kasside kott üle puhta veega.
 • Lase mõlemal korralikult ära kuivada (need kassid pole roostevabad, sestap ei tohi märgasid kasse umbsesse ja märga kotti panna).
 • Vaata üle, millised on võimalikud vigastused (ikka juhtub) ja anna sellest tagastamisel teada. Kui oled endas väga kindel, siis võid ka ise vigastused parandada, aga parem, kui seda teeb asjatundja, kõige hullem on "Potjomkini küla" variant.
 • Tagasta kassid esimesel võimalusel peale reisilt naasmist ja personaalselt, et hiljem poleks kellelgi ütlemist. Vastutus on Sinu, mitte kulleri peal. Kui tema nt kuu aega hiljem ärkab, tuleb rahakotti kergendada Sinul.

NB! Ära võta kontrollimatult kellegi teise varustust ise tagastamiseks. Elu näitab, et selline heategu ei jää tavaliselt karistamata ja kollektiivne vastutatamatus on endiselt väga levinud.

 

 Kassid Salewa Dru Walk

kassid salewaTerasest 12 hambaga reguleeritava pikkusega lihtsa kinnitussüsteemiga painduvad käimiskassid jalanumbritele 36-45. Kaasas kassikott. Osad kassid on kohandatud väikse jalanumbri jaoks. Rihmkinnitus on kasutatav kõigi tavaliste matkasaabastega. Sobivad mägimatkale, kus tuleb liikuda mööda liustike. Kannatavad ka väiksemat vertikaalset jääseina lõiku ronida.

Kasside rentimise meelespea

 

 

Rendihind: NV või kuni 3 p -10 EUR; kuni 1 nädal -15 EUR; kuni 2 nädalat -20 EUR; kuni 3 nädalat 25 EUR, kuni 1 kuu -30 EUR. Asendushind -100 EUR. Rendis 10 paari kasse.

Varustuse rentimine

torpadHingavast kuid vettpidavast materjalist (Pertex) säärekaitsed (torpad/bahhillid). Eest suletavad tõmbluku ja tekstiil-lukuga, talla all tross. Väldib lume, vee või kiviprügi sattumist matkasaapasse. Oluline varustuse osa, kui tuleb kõndida lumes, soisel maastikul või kahlata läbi jõgede. 3 erinevat suurust, S kuni 170cm, M kuni 185cm, L üle 185 cm.

NB! Pikkused on orienteeruvad, sest sääred on inimestel eri pikkusega, kuid väga ebaproportsionaalselt suure pikkusega jalad on pigem erand.

Rendihind: NV või kuni 3 p - 5 EUR; kuni 1 nädal - 10 EUR; kuni 2 nädalat -15 EUR; kuni 3 nädalat -20 EUR; kuni 1 kuu - 25 EUR, Asendushind -60 EUR.

Varustuse rentimine